مبل چستر چیست؟

مبل چستر چیست؟، به مبلمانی گفته می شود که در آن از لسمه زیادی استفاده شده است . معمولا این نوع مبلمان لمسه در پشت کار و کف کار زده میشود .لمسه کاری مبلمان راحتی ، زیبایی خاصی به مبل می دهد . لمسه همان فرورفتگی داخل پارچه است که باید با دقت بالایی کار شود تا ظرافت خاصی به مبلمان بدهد.

مبلمان چستر ، آرایش و شکل یکسانی ندارند؛ زیرا که انواع پارچه‌ها، رنگ‌ها و الگوهای انتخابی وجود دارد که می‌توان از میان آن‌ها انتخاب کرد.

یکی از ویژگی های ظاهری که در بیشتر مبل های چستر دیده می شود یک کاناپه راحت می باشد که با استفاده از دکمه های مشخصی لمسه کاری شده است ولی لزوماً همه مبل ها این ظاهر را ندارند و به همین علت است که بعضی ها آن را با مبل راحتی چرمی یا مخمل اشتباه می گیرند.

طراحی مبلمان چستر

طراحی و ساخت مبل چستر از ابتدا پروسه پیچیده ای را پشت سر گذاشته است و برای اینکه به کیفیت بالایی برسد زحمات زیادی کشیده شده است.

در ابتدا برای پر کردن این مبل ها از موی دم اسب و پرز نارگیل استفاده می کردند و کم کم به آنها پشم بز هم اضافه شد و سپس با پیشرفت صنعت مبلمان با مدل های مدرن تر طراحی و تولید و به بازار عرضه شد و در حال حاضر می توانید این مبل ها را در انواع طراحی ها و مدل های مختلف با رنگهای متنوع خریداری کنید.

گفتیم که یکی از ویژگی های خوب مبل های چستر فیلد راحتی آنهاست ولی حتی در همین مبلمان چستر فیلد هم که راحتی یکی از فاکتورهای اصلی است بعضی از قطعات مبل راحتی که شما انتظار دارید را ندارند و برای نشستن زیاد مناسب نیستند و این قطعات صرفاً زیبایی بیشتری به مبلمان دادند و می توان گفت در ساخت یک قسمت هایی از این مبل ها زیبایی به راحتی ارجحیت پیدا کرده است.

هر چه تراکم مبل های چستر بیشتر باشد مبل های بهتر و با کیفیت تری هستند و معمولا برای پارچه روکش آنها از پارچه های مخمل و کتان استفاده می کنند که زیبایی خیره کننده ای به آنها می بخشد.

یکی دیگر از ویژگی های ظاهری جذاب این مبل ها این است که سطح پشتی مبل تقریبا کوتاه است و زاویه دار و کسانی که روبه روی شما قرار دارند دید محدودی نخواهند داشت و این سبک پشتی مبل شما به آنها این اجازه را می‌دهد که به نقاط دیگر هم دید داشته باشند.

چیدمان مبل چستر

ظاهر جذاب و زیبای مبل های چستر آنها را جزو مبلمانی کرده است که زیبایی و جذابیت فراموش نشدنی به آنها بخشیده است و این زیبایی برای تکمیل شدن به یک فاکتور دیگر نیاز دارد و آن نحوه صحیح و اصولی چیدمان این مبل هاست و شما با یک چیدمان درست می توانید این زیبایی را چند برابر کنید.

 یکی از بهترین قسمت های خانه که می توانید مبل چستر خود را در آن قرار دهید مرکز اتاق شما است. در واقع مرکز اتاق نشیمن و پذیرایی بهترین جایی است که می توانید این مبل ها را در آن قرار دهید. همچنین در مکان های خیلی لوکس برای قسمت لابی از این مبل ها استفاده می کنند زیرا این حد از زیبایی هیچ وقت تکراری نمی شود و همیشه جذابیت خود را حفظ میکند.

مبل های چستر در اندازه های مختلف طراحی و تولید شده اند و افراد با توجه به نیاز خود و اندازه محیطی که مبل را برای آن خریداری می‌کنند می‌توانند مبل مورد نظر خود را انتخاب کنند. مثلاً اگر خانه شما متراژ بالایی دارد می توانید از مبل های چستر که دسته های پهن تر و اندازه بزرگتری دارند استفاده کنید.

اگر خانه کوچکی دارید می توانید از مبل های چستر که دسته های آنها ظریف‌تر کار شده است و اندازه کوچکتری دارد استفاده کنید یعنی برای هر محیط مبلی خریداری کنید که با اندازه آن تناسب داشته باشد.

تشخیص مبل چستر  اصلی از تقلبی

تمایل زیاد افراد برای خرید مبل های چستر فیلد باعث شده که بعضی از سودجویان در صدد تولید جنس های بی کیفیت تر با قیمت های پایین تر کنند ولی ظاهرا این مبل‌ها را طوری طراحی می کنند که به نمونه های اصلی بسیار نزدیک است و تشخیص آن برای افراد معمولی که اطلاعی از مبلمان ندارند بسیار دشوار است .

اگر می خواهید به مرحله‌ای برسید که بتوانید مبل اصلی از فرعی را تشخیص دهید باید بگوییم که یکی از راه‌های این تشخیص قیمت مبلمان است که اگر قیمت پیشنهادی یک قیمت ارزان و پایین باشد یعنی موادی که در ساخت آن استفاده شده کیفیت لازم را نداشته و شما نمی توانید انتظار کیفیت مطلوب در حد مبل های چستر فیلد اصل که از آن برای شما صحبت کردیم را داشته باشید.

 با نگاه دقیق و نزدیک به مبل می توانید متوجه شوید که موادی که در ساخت مبل بکار رفته است زمخت و بی کیفیت نباشد حتی پارچه و نوع دوخت هم می‌تواند گویای این قضیه باشد که مبل جزو دسته ارزان قیمت ها است یا جز مبل های اصلی با قیمت بالاتر است.

اگر مبل چستر فیلد شما اصلی باشد از چوب های فصلی درست شده و ریل‌های مقاوم محکمی دارد و به علت استفاده از چوب مقاوم و سخت در ساخت کلاف این مبل ها طول عمر مبل های چسترفیلد بالاست و کیفیت بی نظیری دارد .

اگر در ساخت قاب های این مبل ها از پنل های ارزان و چوب های مخلوط استفاده شده باشد و یا ریل های آن بسیار ضخیم باشد یعنی اینکه دوام مورد نیاز را ندارد و می توان گفت که یک مبل بی کیفیت و تقلبی است که با مرور زمان از حالت شکل اصلی خود خارج می شود و برای وصل کردن قطعات کنار هم به جای اینکه از مفاصل دندانه دار استفاده کنند از چسب قلاب استفاده می کنند و اگر وزن سنگین روی آن قرار بگیرد یا روی آن بپرند خیلی راحت مبل میشکند.

برای پر کردن مبل های چستر فیلد اصلی از الیاف پلی استر و پر استفاده می کنند و هنگام لمس کوسن ها و مبل های چستر فیلد اصلی هم شما احساس کیفیت و راحتی مورد نظر را دارید. اما اگر این مبل بی کیفیت و تقلبی باشد شما متوجه می‌شوید که صرفاً از یک سری محصولات بی کیفیت برای حجم دادن و پر کردن مبل و کوسن استفاده شده و طول عمر و راحتی که شما از آن انتظار دارید را نخواهد داشت.

روکش مبلمان چستر معمولا از چرم واقعی تولید شده و بعضی از فروشنده ها به مشتری ها می گویند که از چرم واقعی در ساخت آن استفاده شده است در صورتی که از چرم مصنوعی و صنعتی برای روکش آن استفاده کردند.

یکی از راه‌های تشخیص این است که چرم اصلی یک ناخالصی هایی در یک قسمت هایی از خود دارد و مثل چرم مصنوعی یکدست نیست و شما می توانید با برانداز کردن همه قسمت های روکش متوجه این تفاوت بشوید.