آموزش درست کردن مبل با لاستیک ماشین

درست کردن مبل با لاستیک ماشین ، یک ایده خلاقانه است که امروزه در مدل ها و طرح های متنوعی ساخته می شوند.

امروز می خواهیم یکی از این مدل های زیبا را به شما آموزش دهیم.

وسایل مورد نیاز : یک لاستیک کهنه  و مستعمل اتومبیل – یک تیکه نئوپان – مقداری پارچه – مقداری ابریا پنبه – چهار عدد پایه چوبی

 • ابتدا حفره داخلی لاستیک را اندازه گیری کنید .

در نظر داشته باشید از هر طرف در حدود ۳ الی ۵ سانتی متر به طرف بیرون حفره لاستیک بیشتر اندازه را لحاظ کنید .

در مراحل بعدی خواهید دید که این اندازه اضافه باعث خواهد شد که چوب بریده شده به داخل حفره لاستیک سقوط نکند.

 

 • سپس بر روی چوب به وسیله پرگار دو دایره به قطر اندازه ای که از لاستیک گرفته بودید بکشید.

بعد از آن با ابزار عمود بر دایره هایی که رسم کرده اید را با دقت ببرید. اینکار نیاز به تخصص خاصی ندارد فقط کافی است عمود بر را روی صفحه قراردهید و با کمی فشار اجازه ندهید که عمود بر در هنگام برش از سطح برش فاصله پیدا کند.

 • در مرحله بعدی پایه های چوبی را به وسیله پیچ به یک قطعه نئوپان حدودا ۱۰ در ۱۰ سانتی متر پیچ کنید.اگر قبل از پیچ کردن پایه از مقداری چسب چوب برای محکم کردن استفاده کنید در آینده خیالتان بابت استحکام پایه ها آسوده تر خواهد بود.سپس پایه ها را به کمک چسب چوب و پیچ به نئوپان دایره شکل که قبلا بریدید بچسبانید .بعد از انجام مراحل بالا نئوپان دایره ای شکل که حالا هم چهار پایه به آن متصل است را با به لاستیک پیچ و مهره کنید.

 •  حالا یک قطعه ابر را به  اندازه دور لاستیک بریده و با ابزار منگنه کوب دستی به لاستیک منگنه کنید.
 • یک مقدار پارچه رو مبلی را به اندازه دور لاستیک بریده و روی ابر بکشید . البته می توانید از پارچه پرده نیز استفاده کنید . ولی در نظر داشته باشید پارچه ای که به این منظور استفاده می کنید باید کمی ضخیم باشد.
 • در این مرحله کار رویه کوبی به پایان رسیده است . دقت کنید پارچه رویه کوب را تا مقدار زیادی به زیر صندلی بکشید تا بتوانید به مقدار بیشتری از منگنه کوب استفاده  کنید . این کار باعث می شود صندلی استحکام بیشتری داشته باشد.

 • حال با توجه به اندازه دایره دوم برای روی کار ابر بریده و به آن می چسبانیم . بعد از آن با مقداری پنبه روی آن را می پوشانیم .

  مطابق شکل پایین به کمک ابزار منگنه کوب دستی پارچه ای روی آن می کشیم . بهتر است رنگ پارچه روی صندلی با رنگ پارچه دور آن متفاوت باشد . این اختلاف رنگ زیبایی کار را دوچندان می کند.

 • در مرحله آخر قسمت نشیمن گاه را به قسمت پایین صندلی که قبلا آماده کرده بودیم را به هم متصل میکنیم .

  هم اکنون یک صندلی راحتی بسیار شیک و فانتزی آماده استفاده شماست .

مدل های متنوع ساخت مبل با لاستیک ماشین