آموزش رنگ کاری مبل

یکی از روش های مقرون به صرفه و پرطرفدار برای تغییر دکوراسیون رنگ تغییر رنگ مبلمان با رنگ کاری مبل می باشد. شاید این کار در نگاه اول سخت و غیر ممکن به نظر برسد اما این طور نیست .

شما می توانید با مطالعه این آموزش و تمرین مبلمان خود را به رنگ دلخواهتان تغییر دهید.

اموزش رنگ کاری مبل

 وسایل موردنیاز رنگ کاری مبلمان

  • رنگ نیم پلی‌استر دلخواه
  • قلم‌مو
  • دستمال حوله‌ای
  • ماسک و لباس کار
  • ابزار مناسب برای جدا کردن یراق‌آلات

پیش از هر شروع کار باید توجه داشته باشید که این آموزش فقط برای مبلمانی با چوب‌های خام و رنگ طبیعی کارایی دارد و برای مبلمان رنگ‌شده به‌خصوص با رنگ‌های روغنی مناسب نیست.

برای شروع، سطح چوب مبلمان را بررسی کنید و مطمئن شوید که کاملا صاف و یکدست باشد در غیر این صورت با کمک سمباده سطح موردنظرتان را یکدست نمایید.

در مرحله بعدی یراق‌آلات موجود روی مبلمان مثل دستگیره‌ها و… را جدا کنید.

حالا با کمک یک دستمال حوله‌ای مرطوب سطح مبلمان خود را تمیز کنید تا هرگونه گردوخاک اضافی موجود روی وسیله شما از بین رود.

در مرحله بعد، قوطی رنگ موردنظرتان را به‌آرامی تکان دهید تا رنگ شما یکدست شود، سپس درب آن را باز کنید. توجه داشته باشد که در هنگام خرید رنگ حتما در مورد نحوه استفاده آن از فروشنده راهنمایی بگیرید.

اموزش رنگ کاری مبل

رنگ آمیزی مبلمان چوبی

برای رنگ‌آمیزی مبلمان تان ابتدا از سطوح پشتی شروع کنید تا در صورت بروز اشتباه در حین رنگ‌آمیزی بتوانید به‌سادگی آن را پنهان کنید.

توجه داشته باشید که در برخی قسمت‌ها مثل لبه مبلمان ممکن است لایه رنگ شما ضخیم شود، در چنین مواردی پیش از خشک شدن رنگ با کمک دستمال حوله‌ای این بخش را به‌آرامی تمیز کنید.

پس از اتمام رنگ‌آمیزی در مرحله اول اجازه دهید به مدت یک شبانه‌روز کاملا خشک شود و پس از خشک شدن در صورت نیاز رنگ‌آمیزی را مجدد تکرار کنید تا به رنگ دلخواه خود برسید.

حالا یراق‌آلات جداشده مثل دستگیره‌ها و… را وصل کنید و از محکم شدن آنها اطمینان حاصل کنید.

اموزش رنگ کاری مبل