۱۴ نکته قبل از خرید مبلمان که حتما باید بدانید

۱۴ نکته قبل از خرید مبلمان که حتما باید بدانید! از مبل راحتی چه می خواهید؟

قبل از خرید مبل راحتی در مورد تولیدی یا فروشگاه آن تحقیق کنید

تولید مبل خصوصا متریال داخلی آن بسیار مهم است. مبل باید توسط افراد با سابقه و حرفه ای تولید سده باشد. در مورد تولیدی یا فروشگاهی که قصد خرید دارید کمی تحقیق کنید. ایا انها چه مدت در صنعت مبلمان فعالیت دارند. ایا مشتریان انها از انها راضی هستند. ایا برای محصولات خود ضمانت نامه میدهند. محصولات انها را بررسی کنید از نظر خیاطی رویه کوبی کیفیت فوم و اسفنج در حد قابل قبول هست.

چه انتظاراتی از مبلمان دارید؟

آیا عادت دارید لم داده و تلویزیون نگاه کنید یا روی آن دراز بکشید و کتاب بخوانید؟ آیا کودک خردسالی دارید که علاقه به جست و خیز روی مبل دارد؟ ایا ضاهر و زیبایی مبل برای شما مهم است؟ ایا راحتی و استاندارد بودن مبل برای شما مهم است؟ ایا قیمت مبل برای شما مهم است؟ ایا مستاجر هستید یا صاحب خانه؟ ایا منزل کوچک دارید یا بزرگ؟ همه این سوال ها در خرید مبل مهم است زیرا امروزه مبلمان با مدل های مختلف و ابعاد مختلف تولید میشود. حتی اگر مبل های بازار به ابعاد منزل شما نمیخورد به یک تولیدی مبل مراجعه کنید و مبلمان را طبق ابعاد منزل خود سفارش دهید.

سفارش ساخت مبل طبق ابعاد منزل شما

آیا راحتی مبل بیشتر مد نظر شماست یا زیبایی آن؟

در خرید مبلمان ابتدا راحتی و استاندارد بودن ان را مد نظر بگیرید. در اکثر موارد مبلمان به جهت زیبایی خرید میشود و بعدا شما در چیدمان نشستن و استفاده یا نوع پارچه و رنگ ان دچار مشکل شده و از خرید خود پشیمان میشوید. امروزه با زیاد شدن تولیدی ها و رقابت در تولید و عرضه مبلمان های بروز و جدید شما میتوانید زیبایی و راحتی را با هم داشته باشید. فقط سعی کنید در هنگام خرید هیجان زده نشوید . و از هر مبلی که خوشتان امد بدون بررسی خرید نکینید. بسته به قد خود کاناپه های عمیق یا کم عمق انتخاب کنید. به پشتی مبلمان دقت کنید که مناسب آناتومی بدن باشد. هنگامی که روی کاناپه می نشینید باید کف پاها روی زمین و زیر زانوها کمی جلوتر از کفی مبل قرار بگیرد. حتما مبل را امتحان کنید. روی آن بنشینید یا دراز بکشید و راحتی آن را با عادت های خود بررسی کنید.

دسته های مبلمان را بررسی کنید

نکته دیگری که هنگام خرید مبل راحتی باید به آن توجه کنید دسته های مبل است. وقتی روی کاناپه می نشینید که آن را تست کنید، دست خود را روی ان بگذارید دست شما نباید به قدری پایین باشد که کتف شما بیفتد و نه انقدر بالا باشد که شانه های شما از سطح گردن بالاتر باشد. در هردو صورت در هنگام نشستن های طولانی شانه های شما درد خواهد گرفت. حتما به دسته ها فشار بیاورید و به دنبال نشانه ای از لرزیدن یا صدا باشید. اگر مبلمان اسکلت بندی محکمی نداشته باشد در صورت فشار به سر و صدا خواهد افتاد.

بررسی تشک مبل یا نشیمن مبلمان

نشیمن مبل یعنی جایی که قرار است بیشترین فشار و وزن را تحمل کند. پس ان را بررسی کنید از فوم و اسفنج مناسب کار شده باشد. فوم واسفنج ان از ۱۰ سانت کمتر نباشد اگر ضخامت بیشتری داشته باشد بهتر است. نوارکشی یا فنر کف مبل باید با کیفیت باشد و درست کار شده باشد.

خیاطی و رویه کوبی مبل راحتی را چک کنید

برای خرید مبل راحتی با کیفیت و بادوام خیاطی مبلمان و رویه کوبی ان را بررسی کنید. در قسمت خیاطی دوخت ها صاف و دقیق باشد جای از مبل درز باز نکرده باشد. در قسمت رویه کوبی بررسی کنید مبل چروک نداشته باشد پارچه مبل شل نباشد.

پارچه مبل را ارزیابی کنید

اینک می رسیم به بخش مورد علاقه خانم ها یعنی پارچه رومبلی. زیبایی بصری مبلمان مربوط به مدل و پارچه آن می شود. پارچه مبلی علاوه بر با کیفیت بودن، باید مطابق سلیقه شما هم باشد. انواع پارچه های مبلی ساده و طرح دار در بازار موجود هستند که حتی ممکن است شما را در انتخاب سردرگم کنند. چون مبل راحتی هر روز استفاده می شود بهتر است محکم و ضد لک باشد. پارچه های الیاف مصنوعی یکی از بهترین پارچه ها برای روکش مبل هستند. چرم نیز طرفداران خاص خود را دارند.

چرم مبلی

چرم از دیرباز به عنوان روکش مبل استفاده می شده. چرم علاوه بر زیبایی ظاهری، به راحتی با یک دستمال مرطوب تمیز می شود. در واقع لکه پذیر نیست. قیمت چرم طبیعی معمولا دو برابر چرم مصنوعی است اما دوام و طول عمر بسیار بالاتری دارد. عیب مبل چرمی این است که در زمستان سرد شده و در تابستان گرم و چسبنده می شود.

پایه های مبل را بررسی کنید

پایه های مبل را بررسی کنید که از کیفیت و استقامت خوبی برخوردار باشد . چون پایه مبلمان تمام وزن مبل و وزن کاربر را باید تحمل کند. و همیشه در معرض ضربه میباشد

مبل تشک دوبل بخرید

 مبل تشک دوبل برای شستشو بهتر از مبل کف ثابت است. سعی کنید مبلمان تشک دوبل یا کف جدا با کوسن های جدا قابل شستشو بخرید. که راحت شستشو کنید.

هنگام خرید مبل راحتی به کوسن ها توجه کنید

بعضی از انواع مبل ها به جای پشتی ثابت کوسن های کوچک یا بزرگ دارند. که البته به آنها کوسن هم می گویند. مبل باید تعداد کوسن مناسب داشته باشد نه خیلی زیاد باشد نه از تعداد نشیمن مبل کمتر باشد.

خرید مبل راحتی در وهله اول آسان به نظر می رسد. این نکته را در نظر بگیرید که مبلمان راحتی قرار است سالها استفاده شده و کیفیت مناسبی داشته باشد. همچنین همه اعضای خانواده با آن احساس راحتی کنند. اگر بگوییم شما از مبل راحتی بیشتر از تخت خواب استفاده می کنید دروغ نگفته ایم. علاوه بر آنکه تخت خواب یک وسیله شخصی است حال آنکه مبلمان توسط همه اعضای خانواده استفاده می شود. بنابراین زیبایی مبل نباید تنها معیار انتخاب شما باشد بلکه کیفیت مبلمان نیز بسیار حائز اهمیت است. این نکته ها شاید بتوانند به شما در خرید مبل راحتی زیبا، مرغوب و راحت کمک کنند.

ضمانت نامه مبل

از تولیدی یا فروشگاهی که خرید میکنید برای محصولات خود ضمانت نامه میدهند یا نه.

خدمات پس از فروش مبلمان

ایا این مبل خدمات پس از فروش دارد زیرا مبل ممکن است غیر از موارد ضمانت نامه در جابجایی یا اثاث کشی دچار مشکل شود پس اگر خدمات پس از فروش داشته باشد مشکل شما به راحتی حل میشود.

از مبل راحتی چه می خواهید؟

جواب این سوال را باید با مشورت با افراد خانواده پیدا کنید. درواقع باید مشخص کنید از مبل چه استفاده ای خواهید کرد؟

 

تعمیرات مبل در اصفهان

دیدگاه ها 0