امسال چه مبلی مد است؟ چطور مبلي بخريم كه زود از مد نيفتد؟

امسال چه مبلی مد است؟ مبل راحتی یا استیل چطور مبلي بخريم كه زود از مد نيفتد؟ چطور در بين اين همه برند ایرانی بهترين مبلمان را انتخاب كنيم؟

توليد مبلمان در ايران با چالش‌هاي بسياري که همراه دارد بازهم در طراحي‌ها، پارچه تكراري و يكنواخت، عدم توجه به ماده اوليه و كيفيت سازه از جمله آنهاست. شايد يكي از عمده‌ترين دلايل بروز اين مشكلات عدم رغبت سرمايه‌گذاران در اين بخش است. با وجود اين در كشورهاي ديگر به اين مقوله توجه ويژه‌اي شده و تا جايي پيش رفته‌اند كه صادرات مبل در آن كشورها رونقي جدي گرفته است.

در اين شماره «منزل» سراغ مهندس آرش مشايخي، مدير مجموعه مبلمان بازل و يكي از واردكنندگان مجرب مبلمان و وسايل تزييني منزل رفته‌ايم تا تفاوت‌ مبلمان خارجي و نمونه‌هاي توليدشده در داخل كشور را دريابيم. مشايخي كه از سال ١٣٨١ كار در زمينه واردات مبل‌هاي استيل، راحتي، سرويس خواب و وسايل روشنايي را آغاز كرده، راه‌‌حل‌هايي براي بهتر شدن اوضاع ارائه مي‌دهد و دليل تفاوت جنس ايراني با خارجي را بيان مي‌كند.

موقع خريد بايد حواستان به منطقه زندگي‌تان باشد

اگر بخواهيد واردكننده خوبي باشيد بايد حتي به زمان وارد شدن محصول هم دقت کنید. اين در كشوري مثل ايران كه كاملا چهار فصل مجزا دارد، نكته بسيار مهمي است. مهندس مشایخی یادآوری می‌کند: «يك واردكننده توانمند بايد به شرايط خاص كشورمان توجه كند؛ مثلا كالاهايي در چين توليد مي‌شود كه با وجود رطوبت بالاي آن كشور در آنجا دچار خوردگي و زنگ‌زدگي نمي‌شود ولي همين مبلمان در بخش‌هاي مرطوب كشور ما خراب مي‌شود يا به‌طور مثال ما در بخش‌هايي از كشور، مناطق بسيار خشكي داريم كه ممكن است چوب مبلمان در آنجا دچار ترك‌خوردگي شده و خراب شود. براي همين واردكننده بايد درباره جنسي كه مايل به وارد كردنش است، اطلاعات كافي داشته باشد. الان ما براي مناطق خشك از چوب‌هايي كه حدود ١٠ تا ١٢ درصد رطوبت داشته باشند، بهره مي‌‌بریم.»

خيلي از مبل‌‌هاي ايراني چوبي نيستند

اصلي‌ترين نكته براي مشتري هنگام خريد مبلمان، جنس محصول است. خيلي‌ها هنگام خريد فكر مي‌كنند يك مبلمان تمام چوب مي‌خرند. اما آيا اين تصور هميشه درست است؟ «مبل‌هاي چيني چوبي هستند و كيفيت بهتري دارند اما در ايران به خاطر اقتصادي نبودن استفاده از چوب، كارخانه‌هاي كمتري به اين سمت مي‌روند و به جاي آن از اجناس بي‌كيفيت استفاده مي‌شود. در ضمن لوازم يدكي هم وجود ندارد و اگر مبلي به هر دليلي خراب شود، شركت‌هاي ايراني معمولا نمي‌توانند خدمات پس از فروش خوبي ارائه كنند.»

چطور مبلي بخريم كه زود از مد نيفتد؟

يكي ديگر از مشكلات مبل‌سازي در ايران، عدم توجه به سرمايه‌گذاري در بخش مبلمان خانگي است. «كارخانجات مبلمان خانگي ايراني آن‌طور كه بايد پا نگرفته‌اند؛ البته در زمينه توليد و عرضه مبلمان اداري خوب هستيم. در بخش اداري، يك صندلي ممكن است به تعداد هزار عدد توليد شود اما در بخش مبلمان خانگي حتي در بهترين حالت ممكن است به تيراژ هزار عدد هم نرسيم. دليل چنين امري اين است كه توليد مبلمان در ايران به صورت كارگاهي است و سرعت كمي دارد. در ضمن مبلمان خانگي زود از مد مي‌افتد ولي در كشورهايي مثل چين به خاطر بالا بودن بازار مصرف و تيراژ، مبلمان به مقدار زياد توليد شده و در عين حال كيفيتش را نيز از دست نمي‌دهد.»

به گفته مهندس مشايخي، يكي ديگر از مشكلات مبلمان‌ ايراني خانگي در حال حاضر، عدم توانايي طراحي درست است. «در كشورهاي خارجي، يك طراح به غير از سازه مبلمان، طراحي پارچه آن را هم بر عهده دارد؛ يعني يك نوع خاص پارچه براي نوع ويژه‌اي از مبلمان طراحي مي‌شود در صورتي كه در ايران، از پارچه‌اي كه در بازار موجود است براي پوشاندن مبل استفاده مي‌كنند. نتيجه اين است كه، همه مبل‌ها – كه كيفيت پاييني دارند- قيافه‌شان به همديگر شبيه است.

در كشورهاي ديگر به خصوص چين كه ما با آنها كار مي‌كنيم به دليل اينكه تيراژ كار بالاتر است، توليد پارچه و ارائه محصول به اين شيوه صرفه اقتصادي دارد ولي در كشور ما، چون سرمايه‌گذار علاقه‌اي به خواباندن سرمايه ندارد، چنين اتفاقي رخ نمي‌دهد.» او عدم استفاده از كاور در مبلمان ايراني را هم يكي ديگر از مشكلات اين صنعت مي‌داند و تاكيد مي‌كند: «در ايران عنصري به نام كاور به خاطر هزينه دوبرابر دوخت و دوز و پارچه، عملا وجود ندارد. اين كاور به صورت متحرك روي پارچه اصلي كه روي مبلمان ثابت شده قرار مي‌گيرد تا در صورت نياز شسته يا تعويض شود. در ضمن كارگر خارجي به خاطر تيراژ بالاي كار، طبعا مهارت بيشتري هم دارد؛ مثلا كارگري كه ١٠ هزار مبل توليد كرده باشد، از كسي كه ٥٠٠ عدد توليد كرده، توانايي بیشتری دارد.»

چه مدل مبلی را برای سال ۴۰۰ انتخاب کنیم؟

چه مبلی مد است ؟ شاید این اولین سوالی باشد که به هنگام تصمیم به خرید مبلمان به ذهن‌مان همه‌ی ما خطور می‌کند. سال‌های سال است که مبلمان راحتی به عنوان محبوب‌ترین و متداول‌ترین مدل مبل‌ها در بین خانواده‌های ایرانی پذیرفته شده است و ما همیشه آن‌ها را در دوربرومان می‌بینیم. ما در این مطلب سعی داریم تا با معرفی بهترین طراحی‌های مبل ۹۷ به شما کمک کنیم از دنیا مد عقب نمانید.

خرید مبلمان خانه مهم‌ترین و در عین حال یکی از سخت‌ترین مراحل دکوراسیون خانه می‌باشد. فاکتورهای زیادی مانند سبک دکوراسیون، اندازه و رنگ در انتخاب مبلمان خانه دخیل هستند که شما باید به هنگام خرید مبلمان به آن‌ها توجه کنید. انتخاب رنگ و مدل مناسب مبلمان، تاثیر زیادی در دکوراسیون شما خواهد داشت. بیشتر طراحان داخلی معتقدند که رنگ‌های خنثی مثل بژ، خاکستری و کرمی انتخاب‌های مطمئنی برای مبلمان هستند زیرا که با تمامی رنگ‌ها و سبک‌های دکوراسیون به خوبی ترکیب شده و شما از این جهت هیچ مشکلی نخواهید داشت. اما خوب، اگر شما دوست دارید که همیشه به روز باشید و دکوراسیون خود را با رنگ سال ست کنید، می‌‌توانید از این مطلب کمک بگیرید. هر چند که موسسه پنتون رنگ سال را بنفش اعلام کرده است اما شما تنها به رنگ بنفش محدود نیستید و می‌توانید انتخاب‌های دیگری داشته باشید. ما آن‌ها را در اینجا لیست کرده‌ایم.

برای آپارتمان کوچک چه مبلی بهتر است؟

اگر صاحب خانه یا آپارتمان کوچک هستید ممکن است با چالش های زیادی در خصوص چیدمان مبلمان رو به رو شده باشید. اصولاً چیدن وسایل مختلف در فضای تنگ و محدود کار سختی است زیرا کوچکترین اشتباه منجر به ایجاد هرج و مرج خواهد شد، بنابراین برای داشتن دکوراسیونی ایده آل و دلباز بهتر است به فروشگاه اینترنتی مبلمان منزل مراجعه کنید و مدل های مختلف این المان کاربردی را مشاهده نمائید. سایت های بیشماری وجود دارند که به روزترین مبلمان را به مشتریان معرفی می کنند و شما به راحتی می توانید مدل دلخواه خود را سفارش دهید. مهم ترین نکته ای که در انتخاب مبلمان مناسب آپارتمان باید مد نظر قرار دهید توجه به وزن و سایز مبلمان است. مبل هایی که وزن سبک دارند به راحتی قابل جا به جایی هستند و شما می توانید طبق سلیقه خود آن ها را بچینید. در خصوص ابعاد مبلمان نیز می توان گفت مبلمان راحتی و مبلمان استیل بهترین گزینه برای فضاهای نقلی به شمار می آیند. از دیگر مواردی که نقش بسزایی در زیبایی دکوراسیون داخلی ایفا می کند و منجر به بزرگ جلوه دادن فضا می شود، انتخاب رنگ مبلمان است. رنگ های روشن فضا را دلباز و رنگ های تیره آن را گرفته و تیره نشان می دهند، از این رو بر اساس پالت رنگی اتاق نشیمن خود، رنگی روشن برای سرویس مبلمان انتخاب کنید. بدین منظور می توانید از یک مشاور طراحی داخلی کمک بگیرید تا ایده های جذاب و کاربردی به شما پیشنهاد دهد. در این نوشته از ساختمانچی به معرفی ۶ مدل مبلمان بسیار زیبا برای تکمیل دکوراسیون آپارتمان های نقلی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.
بخوانید! ایجاد تغییر در خانه با کمترین هزینه

مبلمان چند منظوره

آیا به دنبال مبلمان چند منظور با بهترین طراحی هستید؟ به تصویر زیر نگاه کنید، مبلی که مشاهده می کنید دوکاره می باشد و از قفسه کتاب و مکان مناسب برای دراز کردن پاها برخوردار است. با خرید این مدل دیگر نیازی به قفسه کتاب مجزا ندارید زیرا به راحتی می توانید کتاب های خود را در کنار مبل قرار دهید. چیدمان مبلمان منزل کاری آسان نیست اما با انتخاب مدل زیر این کار را به راحتی می توانید انجام دهید زیرا این مبل در گوشه ای از فضا قرار می گیرد و نیازی به الگوهای پیچیده برای چیدمان ندارد.

مبلمان کلاسیک

در اتاق نشیمن زیر نوعی مبل کلاسیک با ظرافت را مشاهده می کنید که فضای زیادی اشغال نکرده است. برای انتخاب بهترین مدل شما می توانید جدیدترین مدل مبلمان کلاسیک را در سایت های معتبر مشاهده نموده و نمونه ای که با دکوراسیون اتاق نشیمن شما همخوانی دارد را انتخاب و خریداری کنید. لازم به ذکر است که قیمت مبلمان کلاسیک در مقایسه با قیمت مبلمان راحتی گران تر است.

کاناپه راحتی

کاناپه راحتی سه نفره و یا دو نفره بهترین گزینه برای آپارتمان های کوچک است. پارچه کتانی نرم، کوسن های متعدد و راحتی که این مدل به ارمغان می آورد قابل مقایسه با سایر مبلمان نشیمن نیست. دکوراسیون آپارتمان زیر یا یک مبل راحتی شیک کتانی و یک مبلمان چرمی مزین شده است. برای مشاهده جدیدترین مدل های کاناپه به لینک مربوطه مراجعه کنید.

مبل سنتی کوچک

آیا علاقمند به طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن به سبک سنتی هستید؟ مبلی که در تصویر زیر مشاهده می کنید دارای پشتی و دسته های بلند است، از این رو مبل بزرگ تر از آنچه که هست به نظر می آید. همانطور که مشاهده می کنید رنگ آن زرد است و این توهم را به وجود می آورد که گویی فضا بزرگ تر می باشد.
بخوانید! انواع دیوارپوش ضد آب حمام و سرویس بهداشتی

مبل کوچک سفارشی

طراحی ساده و پایه های باریک مبل زیر زیبایی بی نظیری به دکوراسیون فضا بخشیده است. لزوماً نیازی نیست از سرویس مبلمان های موجود در بازار مدل دلخواه را انتخاب کنید. شما می توانید طرحی که در ذهن دارید را عملی نموده و از تولید کننده بخواهید مبل سفارشی شما را بسازد. %عکس – برای آپارتمان کوچک چه مبلی بهتر است؟

مبلمان ال

مبل ال از جمله مدل های راحتی است که نه تنها زیبایی و راحتی را برای فضاهای مختلف به ارمغان می آورد بلکه به دلیل تنوع رنگ و جنس مورد استقبال افراد ساکن در خانه های کوچک قرار می گیرد. شما با توجه به طراحی داخلی منزل خود می توانید بهترین رنگ را خریداری کنید. خرید مبل ال را مستقیماً از مراکز فروش این محصول و یا به صورت آنلاین انجام دهید. برای آشنایی با چیدمان مبلمان ال به لینک مربوطه مراجعه کنید.

قیمت مبلمان

همانطور که می دانید سرویس مبلمان با تنوع بسیار بالایی در بازار به فروش میرسند و هر کدام با توجه به جنس چهارچوب، جنس پارچه و نوع مدل خود فیمتی متفاوت دارند. بازار مبل یافت آباد مکانی مناسب برای خرید است زیرا انواع مدل ها با کیفیت و قیمت متفاوت به مشتریان عرضه می شوند و شما می توانید طبق بودجه خود نسبت به خرید اقدام نمائید. با توجه به مثال هایی که عنوان کردیم متوجه شده اید که مدل های ساده و راحتی بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند. اگر به این بازار مراجعه کنید متوجه می شوید که قیمت مبل راحتی در یافت آباد بسیار مناسب است، بنابراین برای مشاهده مدل های شیک و متنوع به این مکان مراجعه نمائید.

تعمیر مبل اصفهان

تعمیر مبل ریلکسی اصفهان

تعمیرات صندلی اصفهان

خرید مستقیم مبل از تولیدی