مبل مخصوص سگ و گربه

مبل مخصوص سگ و گربه. امروزه بسیاری از افراد علاقه دارند که در خانه خود حیوانات اهلی مانند سگ و گربه و … را نگهداری کنند. همچنین دوست دارند امکانات رفاهی برای آنها فراهم کنند از جمله مبلمان مخصوص حیوانات .

به این منظور امروزه شرکت‌های طراحی و تولید مبلمان در اروپا شاخه ای تحت عنوان مبل حیوانات خانگی در دستور کار تولیدات خود قرار داده اند.

شرکت های تولید مبلمان حیوانات

  • یکی از این شرکت‌های اروپایی ،شرکت ایتالیایی Pet Superfine می‌باشد که به طرز منحصر بفردی بر روی این نوع از مبلمان‌ها کار کرده است و در نمایشگاهی که در سال ۲۰۱۵ در کشور انگلستان با همین عنوان برگزار شد آنها را در معرض دید عموم قرار داده است .
  • شرکت دیگری که در این زمینه نیز فعالیت دارد “IKEA ” می باشد.

یکی از چیزهایی که این شرکت  همیشه کم داشت مجموعه مبلمانی است که برای حیوانات خانگی طراحی شده باشد، اما IKEA می‌خواهد با مجموعه جدید خود «Lurvig» همه چیز را تغییر دهد.

این کلمه در زبان سوئدی به معنای «پشمالو» است و این مجموعه شامل همه چیز از تختخواب سگ تا رو مبلی و تونل گربه و … می‌شود. این مجموعه درحال حاضر در فروشگاه‌های سراسر آمریکا، کانادا، فرانسه و ژاپن موجود است.

مبلمان سگ

ویژگی های مبل مخصوص سگ

مبلمان حیوانات خانگی باید از پارچه های مقاوم و مستحکم باشد. زیرا پنجه های حیوانات تیز است و در صورتی که مبلمان از پارچه ضعیف باشد، آسیب می بیند. البته باید ناخن های حیوانات همیشه کوتاه و تمیز باشد تا پارچه مبلمان و رختخواب حیوان پاره نشود.

برای پر کردن مبلمان حیوانات باید از مواد پرکننده بیشتری استفاده شود. زیرا حیوانات برخلاف انسان، بر روی مبلمان مدام در حال حرکت هستند. اگر مواد پرکننده کم باشد، پس از مدت کوتاهی مبلمان و تختخواب آنها از بین می رود.

همچنین چوب و فلزی که برای ساخت مبلمان حیوانات استفاده می شود، باید از جنس مرغوب باشد. رنگ مبلمان هم می تواند به دلخواه باشد. اما توصیه می شود رنگ های روشن را انتخاب کنید تا در صورت کثیف شدن، متوجه این موضوع شده و برای تمیز کردن آن اقدام کنید.