لمسه کاری چیست؟ لمسه کوبی چیست؟

لمسه کاری چیست؟ لمسه کوبی چیست؟ لمسه دوزی یکی از موارد تزئینی است که در صنعت مبلمان کاربرد دارد.لمسه کاری یا لمسه کوبی می توانند بر زیبایی مبلمان یا تخت خواب تاثیر زیادی داشته باشد.

لمسه چیست؟

لمسه کاری چیست؟

فرم دادن پارچه به شکل لوزی و کوبیدن دکمه یا نگین های مخصوص بر روی آن به صورت برجستگی و فرورفتکی را لسمه کاری می گویند. لمسه کاری در مبلمان به دو صورت لمسه دست و لمسه دوخت انجام میگیرد که لمسه دست سخت تر از لمسه دوخت بوده و پارچه بیشتری هم لازم است.در صنعت مبلمان ایجاد دوخت بر روی پارچه یا چرم مصنوعی ظاهری بسیار زیبا برای مبلمان ایجاد می کند.

لمسه کاری درب هم برای عایق کردن صدا و آکوستیک درب های چوبی کاربرد فراوانی دارد.

تعمیرات مبلمان لمسه کاری و لسه دوزی در اصفهان

لمسه دوزی چگونه انجام می‌شود؟

لمسه می‌تواند در قسمت‌های مختلفی از مبلمان یا سرویس خواب صورت بگیرد. این قسمت می‌تواند پشتی یک تخت یا پشتی یک مبل باشد. فرقی نمی‌کند که این کار برای کدام قسمت قرار است صورت بگیرد، زیرا روال کار برای اشکال مختلف به یک صورت دنبال می‌شود. پس از نشانه‌گذاری قسمت‌های مربوط به دکمه لمسه با دریل تمام قسمت‌های که باید به‌صورت تورفته طراحی شوند سوراخ می‌شوند. این کار دوباره بر روی فومی که بر روی فومی که روی چوب چسبانده شده انجام می‌شو و در نهایت پس‌ از اینکه سوراخ شدن چوب و فوم به انجام رسید، پارچه مد نظر را بر روی فوم کشیده می‌شود. در تصویر زیر نمونه‌ای از بهترین نوع لمسه کاری روی مبل چستر سزار را مشاهده می‌کنید که یکی از جدیدترین مدل‌های مبلمان راحتی است.

مزایای لمسه‌کاری

ایجاد دکوراسیون زیبا و جذاب
نرم و انعطاف پذیر برای تکیه دادن
مناسب استفاده در دیوار، درب و مبلمان
با توجه به جنس روکش دارای قابلیت شستشو
عاملی برای عایق صدا و جلوگیری از رفلکس آن

لمسه کاری چه کاربردی دارد؟

لمسه کاری بیشتر در تولید مبلمان کاربرد دارد که آن‌ها را با نام مبل چسترفیلد می‌شناسیم. ولی در مدل های جدید مبلمان، شاهد لمسه کاری روی مبلمان دیگری نیز هستیم. از لمسه در برخی از سرویس خواب‌ها نیز استفاد می‌شود. استفاده از لمسه در تختخواب‌ها معمولا به این شکل است که قسمت جلو و پشت تخت که از جنس پارچه و یا چرم است به شکل لمسه کوبی طراحی می‌شود تا زیبایی و جلوه بیشتری داشته باشد. امروزه از لمسه کاری برای طراحی دکوراسیون‌های خاص نیز استفاده شده و شاهد لمسه کاری در قسمت‌هایی از خانه مانند درب منزل و اداره‌ها و یا برخی از دیوارها نیز برای داشتن دکوراسیون لوکس هستیم.

آموزش مراحل لمسه کاری مبل:

این روش از پارچه های ژاگارد ، حریر ، مخمل و چرم ، تولید می گردد . لمسه کاری در مبل های استیل (در پشت کار) سرویس خواب و برخی از مبل های راحتی ، همچون طرح چستر استفاده می شود.

 • ابتدا روی چوب ، نشانه گذاری های مرکز برجستگی و فرو رفتگی انجام می شود.
 • با استفاده از دریل،نشانه گذاری ها سوراخ می گردد.
 • یک لایه اسفنج در کنار چوب و سپس فوم برا روی آن کشیده شده و چسب زده می شود.
 • با استفاده از گرد بر دریل ، لایه های چسبیده شده را سوراخ کرده و لایکو بر روی آن می چسبانند.
 • در این مرحله ،پارچه یا چرم را بر روی فوم کشیده می شود.
 • بر روی دکمه ها،به کمک دستگاه ،از پارچه یا چرم اصلی کشیده می شود.
 • پارچه ها به صورت لوزی فرم داده شده و قسمتهای سوراخ شده با فواصل معین دکمه خورده می شود.
 • در مرحله آخر،کناره ها با منگنه محکم می شود.

لمسه چیست؟

از محاسن لمسه کاری مبل، داشتن سطحی لطیف و نرم ، طرحی زیبا و ایجاد فضای بسیار عالی برای دکوراسیون منزل می باشد و از معایب آن می توان به هزینه تمام شده بالا به دلیل استفاده از پارچه و چرم درجه ۱ و انجام کار به صورت تمام دستی اشاره کرد.

لمسه کاری درب :

برای آکوستیک درب ها که به روش لمسه کاری انجام می شوند ، از موارد زیر استفاده می شود.

 • پارچه های مخمل و چرم های مصنوعی درجه یک برای روکش درب
 • عایق صوتی درب (اسفنجی) با چگالی مناسب جهت ایزوله درب
 • گل میخ های ساده و قلم کاری شده ، دکمه های همرنگ پارچه یا چرم و گل پیچ های آبکاری شده.

لمسه کوبی مبلمان،و شیک تر شدن مبلمان

استفاده از لمسه باعث زیبایی و خاص بودن مبلمان می‌شود و از طرفی نیز با توجه به اینکه برای لمسه کاری بایستی از پارچه و چرم با کیفیت استفاده شود، با خرید این نوع مبلمان می‌توانید از کیفیت محصول خریداری شده نیز اطمینان خاطر داشته باشید. البته همین امر و البته به این خاطر که اکثرا لمسه کاری با دست انجام می‌شود و کاری وقت گیر به حساب می‌آید، قیمت نهایی محصولات لمسه کاری شده نیز نسبتا بالا است.

لمسه کاری و لسه دوزی در اصفهان

تعمیرات مبل چستر و مبل لمسه ای در اصفهان

تعمیرات و لمسه کاری تاج تخت خواب

برچسب ها:

,لمسه کاری چیست؟,اموزش لمسه کاری تخت,آموزش لمسه کاری تختخواب,لمسه کوبی تخت,آموزش لمسه کاری درب,آموزش لمسه دوزی تخت,ساخت لمسه تخت,لمسه مبل استیل,تخت خواب لمسه دوزی,