دکوراسیون مبل راحتی و اتاق نشیمن

دکوراسیون مبل راحتی و اتاق نشیمن. دکوراسیون منزل با مبل راحتی

مهم نیست که خانه ای بزرگ و یا کوچک دارید، وقتی مبلمان راحتی را برای اتاق نشیمن خود انتخاب کردید، داشتن چیدمان مناسب باعث لذت بیشتر شما می‌شود.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام توکامارت، دانستن نحوه چیدمان مبل راحتی می‌تواند به شما در جهت استفاده بهتر از اتاق نشیمن کمک کند.

مکانی برای تردد ایجاد کنید

هنگام چیدمان مبل راحتی نیازی به ازدحام نیست؛ سعی کنید جایی برای تردد و رفت و آمد افراد بگذارید. کلید انجام این کار هم این است که مبلمان را به دور شومینه، تلویزیون و یا یک نقطه کانونی روبروی هم قرار دهید.

همچنین می‌توانید در دو انتهای مبل میزهای کوچک برای پذیرایی مهمان قرار دهید. چیدمان مبلمان در اطراف شومینه، به خصوص در زمستان، فضای نشیمن شما را دنج می‌کند.

اضافه کردن چند صندلی برای تعادل وزن بصری مبل های راحتی و زیاد کردن فضا برای نشستن در اتاق نشیمن هم فکر خوبی است.

این درست است که چیدمان اتاق نشیمن و مبلمان شما باید برای پذیرایی از مهمان هایتان مناسب باشد اما هنوز هم وقتی فقط شما و خانواده تان با یکدیگر هستید باید احساس راحتی داشته باشید، پس مبل های راحتی بهترین گزینه برای این امر است.

چیدمان مبل راحتی در مرکز

اگر منزل شما دیوار آزاد و یا شومینه ای در مرکز اتاق نشیمنتان ندارد می‌توانید مبلمان راحتی خود را در مرکز اتاق که دور تا دورش با در و پنجره ها پوشانده شده، قرار دهید.

مبلمان و صندلی ها را در مقابل هم بچینید تا هنگام نشستن روی آن ها افراد اشتیاق بیشتری برای مکالمه داشته باشند و به هم نزدیک تر باشند.

درست در وسط جایی که این مکالمه صورت می‌گیرد یک فرش و یک میز قهوه بزرگ قرار دهید. در اطراف محیط اتاق در امتداد دیوار چند صندلی راحتی اضافی که از لحاظ رنگ با مبلمان راحتی شما ترکیب می‌شود بچینید.

با نماهای مختلف روبرو شوید

اگر مطمئن نیستید که چطور مبلمان راحتی را در یک اتاق نشیمن بچینید، کافی است به صندلی هایتان جهت دهید تا از هر منظره ای که اتاق شما را ارائه می‌دهد، چه تلویزیون، چه یک پنجره، نهایت استفاده را بکند.

شما می‌توانید با آویختن یک قطعه بزرگ هنری روی دیوار، نقطه کانونی خود را ایجاد کنید. اگر نمی‌توانید بین چیدمان مبلمان اطراف شومینه یا تلویزیون تصمیم بگیرید، هر دو را انتخاب کنید و تلویزیون را بالای شومینه نصب کنید.

ایجاد محلی برای گفت و گو

سعی کنید برای اینکه بتوانید گفت و گو و مکالمه ای راحت روبروی یکدیگر داشته باشید بین دو نشیمن بیشتر از ۵ قدم فاصله نیندازید.

دو مبل را در مرکز اتاق روبروی هم قرار دهید و در انتهای آن گروهی از صندلی ها و میزهای کناری قرار دهید تا یک فضای مکالمه جداگانه ایجاد کنید. چیدمان مبلمان راحتی که شما را تشویق به مکالمه می‌کند، بهترین نوع چیدمان برای خاطره سازی است.

فضای بین ست مبلمان

یکی از چیدمان مبلمان راحتی این است که اطمینان حاصل کنید فضای کافی بین مبلمان وجود دارد. بین مبلمان ۳۰ اینچ فاصله بگذارید تا به هنگام نیاز بتوانید به راحتی در میان آن ها راه بروید و بین ۱۴ تا ۱۸ اینچ هم بین مبل و میز قهوه فاصله بگذارید تا نوشیدنی ها با فاصله ی کمی از افراد قرار بگیرند.

جای گذاری مناسب

نکته مهم در چیدمان مبل راحتی این است که به همه ی جزئیات به خوبی توجه کنید؛ به خصوص میزهای کناری و میز قهوه. هنگام انتخاب میز قهوه خوری مناسب، اندازه اتاق و چیدمان مبلمان خود را در نظر بگیرید. از میزهای پایه دار به عنوان میزهای کناری بین صندلی ها و مبل ها استفاده کنید.

به نورپردازی فکر کنید

نورپردازی یک عامل کلیدی در روحیه کلی اتاق شماست و هنگام برنامه ریزی برای چیدمان مبلمان راحتی اتاق نشیمن سهم بزرگی دارد. پنجره ها نور طبیعی کافی را به داخل می دهند، در حالی که لوسترها، دیوارکوب ها و لامپ ها اتاق را در شب روشن نگه می‌دارند.

فضایی برای ذخیره سازی درست کنید

اتاق های خانوادگی اغلب کانون های ذخیره سازی هستند، بنابراین چیدمان مبلمان راحتی اتاق نشیمن فضای مناسبی برای کابینت ها و دراورها فراهم می‌کند. مطمئن شوید که مقداری فضای ذخیره سازی در نزدیکی تلویزیون برای موارد رسانه ای وجود دارد.

نتیجه

در نهایت مبل راحتی به خوبی جای خود را در دکوراسیون منزل شما پیدا می‌کند؛ کافی است کمی زمان برای این کار صرف کنید. برای زیباتر شدن محیط به شما استفاده از کوسن های فانتزی و پاف های همراه را پیشنهاد می‌کنیم.

مبل های راحتی گزینه بسیار مناسبی برای اتاق خواب، اتاق کار و اتاق نشمین هستند. توصیه می‌شود مبل های راحتی را برای مکان هایی مورد استفاده قرار دهید که جنبه رسمی کمتری دارد.

این را همیشه به یاد داشته باشید که پیروی کردن از یک سبک چیدمان سبب زیبایی نمی‌شود. قدری ترس خود را کنار بگذارید و رنگ‌های شاد و دکوراسیون ‌های متفاوت را به دیزاین خود وارد کنید.

با استفاده از کاناپه‌های سه ‌نفره و مبل‌های تکی و یا کاناپه‌های دو نفره با ترکیب مبل‌ های تک‌ نفره و صندلی ‌های مهمان ایده پردازی های منحصر به‌ فرد در چیدمان خود داشته باشید.

بهره گرفتن از یک شومینه، فرش و یا میز تلویزیون سبب می‌شود چیدمان شما به سمت بهتری هدایت شود و اگر قصد خرید اینترنتی مبل راحتی دارید اما نمی‌توانید حضوری این کار را انجام دهید می‌توانید به راحتی با خرید از فروشگاه های آنلاین مبل به خواسته ی خود برسید.

سایت توکامارت یکی از سایت های فروش مبلمان است که می‌توانید به آن سر بزنید، انواع مبلمان با قیمت مناسب و رنگبندی های متنوع در آن وجود دارد. مبل مورد علاقه خود را انتخاب کنید و بدون صرف وقت و انرژی درب منزل مبل خود را تحویل بگیرید.

راهنمای دکوراسیون و خرید مبل راحتی،تخت و سرویس خواب منزل

از وقتی که حضور مبلمان در خانه به عنوان یکی از وسایل اساسی به حساب آمده است، طراحان و تولیدکنندگان مبلمان سعی کرده اند که طراحی این وسیله را بسیار متنوع انجام دهند تا پاسخگوی نیاز و سلیقه مشتری ها باشد. انواع مختلف مبلمان در سبک های مختلف کلاسیک، مدرن و استیل وجود دارد و شما می توانید با توجه به نیاز خود و هدفی که دارید و البته میزان بودجه‌ای که در نظر گرفته اید، خرید وسایل منزل را انجام دهید تا چیدمان دکوراسیون داخلی منزل شما تکمیل شود.

بسیاری از افراد تصور می کنند که وقتی صحبت از چیدمان دکوراسیون داخلی منزل میشود تنها فضای مورد نظر، قسمت پذیرایی و نشیمن است. اما برای زیباتر شدن فضای یک خانه باید علاوه بر قسمت پذیرایی و نشیمن، تمام محیط خانه از جمله اتاق خواب و آشپزخانه هم در تناسب با سایر قسمت‌ها باشند تا بتوان در نهایت گفت که یک خانه ای زیبا و شیک است.

برای داشتن دکوراسیون منحصر به فرد و جذاب در اولین گام باید وسایلی که در خانه قرار می گیرند، از جمله مبلمانی که در قسمت نشیمن و پذیرایی و سرویس خوابی که در قسمت اتاق خواب قرار می‌گیرد در تناسب باشند. برای اینکه شما بتوانید تمامی فاکتورها را با هم مد نظر قرار دهید، باید نکات لازم در رابطه با خرید مبل و سرویس خواب را بدانید تا با به کار گرفتن آنها در کنار سلیقه خود یک دکوراسیون زیبا و جذاب در خانه داشته باشید.

در این مقاله تصمیم داریم تا در رابطه با راهنمای خرید مبل راحتی و سرویس خواب با شما صحبت کنیم. البته اگر تصمیم دارید که برای خانه خود به جای مبل راحتی مبل کلاسیک یا سلطنتی بخرید بازهم خواندن این مطلب برای شما نکات مفیدی به همراه خواهد داشت، زیرا خرید مبلمان اصول و قواعد پایه‌ای دارد که شما هر مبلمانی را که انتخاب می کنید باید به آنها توجه کنید تا از خرید خود رضایتمندی بیشتری داشته باشید.

نکات مهم در خرید و دکوراسیون مبل راحتی و سرویس خواب

در مورد سرویس خواب ها هم تنوع در انواع مختلف مدرن و کلاسیک و سلطنتی وجود دارد و این شمایید که تعیین کننده نوع مبلمان و سرویس خواب برای خانه خود هستید. بهتر است خرید وسایل با توجه به متراژ و ابعاد فضایی که در اختیار شما قرار دارد باشد. به طور مثال اگر خانه کوچکی دارید، انتخاب سبک اشرافی و سلطنتی گزینه خوبی برای شما نیست، زیرا مبلمان سلطنتی حجم زیادی از فضا را اشغال می‌کنند و این باعث می‌شود فضای خانه شما تماماً توسط وسایل گرفته شود و نه تنها جا برای تردد باقی نمی ماند بلکه خانه زیبایی که شما می‌خواهید را نخواهد داشت و فقط با این وسایل بزرگ، شلوغ تر و دلگیر تر به نظر می‌رسد.

پس اگر خانه خانه کوچکی دارید و یا به هر دلیل تصمیم دارید مبل راحتی برای خانه خود خریداری کنید تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

اولین نکته ای که باید در خرید مبل راحتی به آن توجه کنید انتخاب یک سبک مشخص و معین برای خانه خود است و کسی که مبل راحتی انتخاب کند قطعاً سبک مدرن را برای خانه خود در نظر گرفته است. بعد از اینکه سبک خرید مبلمان را انتخاب کردید باید تعداد قطعات ست مبلمان را با توجه به ابعاد و فضایی که در اختیار دارید خریداری کنید.

برای خرید مبلمان تنها زیبایی آن نباید ملاک خرید شما باشد بلکه جنس چوبی که در کلاف مبلمان به کار رفته و پارچه ای که به عنوان روکش روی مبلمان به کار می‌رود و جنس فوم یا اسفنجی که در قسمت نشیمن مبلمان وجود دارد در خرید شما تاثیرگذار است.

بهتر است کلاف مبلمان از چوب های با کیفیتی مثل راش، بلوط و گردو باشد. همچنین اسفنجی که در قسمت نشیمن مبلمان شما به کار می‌رود از اسفنج های ۲۵ کیلویی باشد و یا فوم سرد باشد زیرا فوم سرد نسبت به فوم گرم حالت خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ می‌کند و دیرتر دفرمه می شود. پارچه ای که برای روکش مبلمان انتخاب می‌کنید باید از جنس مرغوب باشد و زود پرز نیاندازد و رنگ خود را از دست ندهد و قابل شستشو باشد.

بعضی از نکاتی که هنگام خرید مبلمان باید به آن توجه کنید برای خرید سرویس خواب هم صادق است. به طور مثال جنس چوبی که در سرویس های خواب چوبی به کار می‌رود باید مرغوب و باکیفیت باشد تا طول عمر بیشتری داشته باشد. علاوه بر آن برای خرید سرویس خواب باید متراژ اتاق خواب را در نظر بگیرید و تشک تخت خواب باید از نظر طبی کاملاً استاندارد باشد تا با خوابیدن روی آن دچار مشکل فیزیکی نشوید.

برای زیباتر شدن هر چه بیشتر فضای منزل خود تمام وسایل را بگونه خریداری کنید که در تناسب و هارمونی با یکدیگر باشند. اگر اتاق خواب کوچکی دارید می توانید از سرویس خواب برای این قسمت استفاده کنید که در قسمت زیر تخت‌خواب کشو و کمد وجود داشته باشد و بتوانید وسایل اضافی اتاق را داخل آن جا بدهید. وسایل مختلفی که در یک سرویس خواب کامل ارائه می شود با توجه به خواست و بودجه شما خواهد بود و می توانید هر کدام از آنها را که نخواستید از لیست حذف کنید تا قیمت آن کمتر شود.

تست بدنه مبل راحتی و سرویس خواب

یکی از مهمترین نکاتی که خیلی از افراد برای خرید مبلمان و سرویس خواب به آن توجه نمی‌کنند تست بدنه مبلمان است. به جز زیبایی و هماهنگی که بین وسایل مختلف وجود دارد، وسایلی که شما بابت خرید آن هزینه پرداخت می کنید باید در قسمت اتصالات هم کاملا محکم باشند تا وقتی از آن استفاده می کنید بعد از مدتی از هم جدا نشده و نشکند و این مستلزم استفاده از چوب مرغوب در ساختار کلاف مبل یا خود سرویس خواب می باشد و همچنین به کار بردن ابزارآلات خیلی محکم در قسمت اتصالات می تواند در دوام تاثیر گذار باشد.

گارانتی مبلمان

برای خرید هر کدام از وسایل خانه، چه مبلمانی که برای قسمت نشیمن خریداری می‌کنید و یا حتی سرویس خوابی که برای اتاق خواب تهیه می‌کنید، سعی کنید از خریداران تقاضای گارانتی و ضمانت نامه کنید و اگر خریداری نسبت به محصولات خود ضمانت انجام دهد یعنی از کیفیت و دوام محصول خود مطمئن است و این اطمینان خاطر باعث می‌شود که شما هم با خیال راحت‌تری بابت خرید وسیله ها هزینه کنید.

تعمیر انواع مبلمان راحتی استیل و تختخوابشو در اصفهان. تعمیر مبل در اصفهان .

تعمیرات مبل ریلکسی ایرانی ترک و مالز در اصفهان. تعمیر مبل ریلکسی در اصفهان .

تعمیر انواع صندلی ناهارخوری تمام پارچه و کلاسیک در اصفهان. تعمیر صندلی در اصفهان .

تغییر مدل خیاطی و مدل رویه کوبی مبل قدیمی در اصفهان. تغییر مدل مبل قدیمی .

خرید مبل راحتی مبل ال میز وصندلی ناهارخوری بدون واسطه از تولیدی. خرید مبل مستقیم از تولیدی .