مبل ارگونومیک چیست؟

مبل ارگونومیک چیست؟ چرا باید مبل ارگونومیک بخریم؟ مزایای مبلمان ارگونومیک چیست؟ مبلمان ارگونومیک را بشناسید؟

تولید و فروش مبلمان راحتی با طراحی کاملا استاندارد و ارگونومیک با الگو گرفتن از صندلی ها طبی پزشکی در تولیدی مبل ایران رفاه اگر قصد خرید یک مبل بسیار راحت را دارید که در طول سال ها استفاده از ان به بدن و ستون فقرات شما اسیب نرسد. قبل از خرید مبلمان از محصولات ارگونومیک مبل ایران رفاه دیدن فرمایید.

دانستنیهای دکوراسیون

ارگونومی چیست و چه کاربرد هایی دارد؟
ارگونومی چیست ؟
ارگونومی بعنوان رشته‌ای از علوم که به دست آوردن بهترین ارتباط میان انسان و محیط (کار و زندگی) هدف اصلی آن است، تعریف می‌شود. ارگونومی با ارزیابی قابلیت‌ها و محدودیت‌های انسان (بیومکانیک و آنتروپومتری)، استرس‌های کاری و محیطی (فیزیولوژی‌کار و روان‌شناسی صنعتی)، نیروهای استاتیک و دینامیک روی بدن انسان (بیومکانیک)، خستگی (فیزیولوژی کار و روان‌شناسی صنعتی) و طراحی ایستگاه کاری و ابزارها (آنتروپومتری و مهندسی) سر‌و‌کار دارد. بنابراین ارگونومی از علوم بسیاری تشکیل یافته است.

اهداف علم ارگونومی
ارگونومیک علم طراحی سازگار محیط و محصولات با کاربران است. لغت ارگونومیک از لغات یونانی «ارگون» به معنای «کار» و «نوموس» به معنای «قانون» گرفته شده است و اصطلاحاً به معنی انطباق کار برای افراد، از طریق طراحی وظیفه و روش‌ها و نیز انطباق افراد با کار از طریق استفاده مناسب از چیدن روش‌های صحیح می‌باشد. باید توجه داشت که آنچه برای یک نفر مناسب است می‌‌تواند برای دیگری مناسب نباشد. بنابراین روش‌های مجزا باید مدنظر قرار گیرند. ارگونومیک در نظر اول ممکن است آگاهی و علم جلوگیری از صدمات و ناراحتی‌های پیش‌بینی نشده معنی شود در حالی که موضوع اصلی آن پیش از بررسی وقوع ضایعه‌ای، تقویت راحتی و روانی عملکرد است. فراموش نباید کرد که انسان‌ها دارای محدودیت هستند و برای اینکه بتوان با وجود محدویت‌ها فعالیت مناسبی داشت، شرایط محیط باید به گونه‌ای مناسب طراحی گردد.

اهداف شناخت ارگونومیک را می توان به شرح زیر طبقه بندی کرد:
1- برخورداری از تندرستی
2- تقویت توانایی‌های بدن
3- بالا بردن راندمان فعالیت
4- رهایی از عوارضی همچون استرس، چاقی، چشم درد، درد پشت و درد گردن و یا بیماری‌هایی که از صدمات کشش متمادی به وجود می‌آیند.
5- یافتن روش‌هایی برای درست انجام دادن کارهای تکراری و یا سنگین.

تعاریف کامل‌تری از ارگونومی
برخی از تعاریفی که متخصصان و کارشناسان این علم از ارگونومی نموده‌اند، به عنوان نمونه در زیر آورده می‌شود:

– ارگونومی علم مطالعه انسان‌ها در حین انجام کار، برای درک ارتباط پیچیده میان افراد و جنبه‌های فیزیکی و روان‌شناختی محیط کار، نیازهای شغلی و روش‌های کار می‌باشد.

– ارگونومی علمی است که انسان و تعامل آن را با محصولات، تولیدات، تجهیزات، امکانات، روش‌ها و محیط کار و زندگی مورد مطالعه قرار می‌دهد و علیرغم علوم فنی ـ مهندسی (که عمدتاً به تکنیک‌ها و فنون می‌پردازد) بر انسان و طراحی وسائل برای افراد تأکید دارد.

– ارگونومی عبارت‌ است از کاربرد اطلاعات علمی موجود درباره انسان (و روش های علمی کسب چنین اطلاعاتی) برای حل مشکلات طراحی‌.

– انجمن بین‌المللی ارگونومومی ارگونومی را چنین تعریف می‌کند: ارگونومی علمی است که دانش حاصل از علوم انسانی را با مشاغل، سیستم‌ها، محصولات و محیط زیست با توجه به توانایی‌های جسمانی و روانی و محدودیت‌های انسانی مرتبط می سازد (هانچینسون و دیل).

ارگونومی عبارت است از علم به‌کارگیری بهینه از ابزار کار در محیط کاری، به نحوی که حداکثر بازدهی در تولیداتی که انسان در آن نقش دارد، بدست آید در حالی که کارگر یا کاربر حداکثر رضایت را از کاربرد ابزار مزبور و همچنین از محیط کاری دارد و میزان ایمنی لازم در کار برای کارگران و کاربران فراهم شده است. با توجه به تعریف فوق، علم ارگونومی از رشته‌های علمی نظیر پزشکی فیزیولوژی، آمار، روان‌شناسی، مردم‌شناسی، آناتومی، بیومکانیک و سنجش ابعاد و اجزای بدن انسان، برای طراحی ماشین و محیط کار سود می‌برد. در‌واقع، ارگونومی یک علم چند رشته‌ای است که ارتباط متقابل تکنولوژی، محیط و نیازهای روحی و جسمانی انسان را برقرار می‌سازد. در ایالات متحده آمریکا، به‌جای واژه‌ی ارگونومی، عبارت مهندسی فاکتورهای انسانی را بکار می‌برند. انجمن فاکتورهای انسانی و ارگونومی آمریکا نیز بر روش‌های طراحی تأکید داشته و مهندسی فاکتورهای انسانی را چنین تعریف می‌کند: «کشف و کاربرداصول مربوط به رفتار انسان و خصوصیات طراحی، ارزیابی، فرآیند نگهداری محصولات و سیستم‌ها با هدف ایمن بودن، اثر‌بخش بودن و ایجاد رضایت در بین کارکنان».

اهداف اساسی علم ارگونومی، بهبود نحوه انجام کار، روش های کار و ابزار کار، و انطباق آن‌ها با ویژگی‌های روانی و جسمی انسان است. البته باید توجه داشت که با مراعات اصول ارگونومی، فشار کاری و خستگی‌های بی‌مورد کاهش می‌یابد. همچنین، ارگونومی در پی انطباق علمی شغل، شرایط، ابزار و محیط کار با مشخصات فیزیکی و بدنی انسان و نیز تعیین نیرو و توانایی جسمی اوست. باید شغل و محیط کار چنان طراحی شود که با مشخصات فیزیکی میانگین افراد (با ملحوظ کردن انحراف معیارهای مربوطه) مطابقت داشته باشد.

انترو پو متری
آنتروپومتری، به سنجش ابعاد فیزیکی بدن و کاربرد داده‌های ابعادی در اصلاح شرایط فیزیکی ایستگاه‌های کار می‌پردازد و از آن‌جایی که یکی از دلایل فشارهای وارده بر اندام‌ها، عدم تطابق ابعاد محل‌کار با ویژگی‌های ابعادی بدن کارگر یا کاربر می‌باشد، داده‌های آنتروپومتریک را می‌توان به طور مؤثری در طراحی تجهیزات، ایستگاه‌های کار، ابزارآلات و محصولات به‌کار بست، لازم به یادآوری است که برای محاسبات آنتروپومتریک، اغلب از جداولی که قبلاً برای این منظور تهیه گردیده است، استفاده می‌شود. اما باید خاطر‌نشان کرد که مردم هر منطقه خاصی، دارای اندازه‌‌‌های آنتروپومتریک ویژه خود می ‌باشند که باید در تعیین اندازه‌های لازم در محیط کار و ابزار کار ملحوظ گردد. ولی متأسفانه در کشور ما هنوز داده‌های آنترومتریک در دست نیست و برای طراحی یک محیط کار به ناچار از داده‌های آنتروپومتریک سایر کشورها (بویژه از داده های آنتروپومتریکی که توسط ناسا تهیه شده است) استفاده می‌شود.

با توجه به اینکه اندازه‌های رسمی و تائید شده‌ای برای مردم کشورمان در دسترس نمی‌‌باشد، بنابراین اکثر کارشناسان ارگونومی با توجه به اشتراکات قومی و نژادی میان نژادهای ایرانی و آلمانی (ایندوژرمن)، داده‌های آنتروپومتریک آلمانی را برای استفاده در کارهای تحقیقاتی کشورمان توصیه می‌نمایند. استفاده از این داده‌ها در کشورِ ما مسلماً با مشکلاتی روبرو خواهد شد؛ زیرا این داده‌ها، با شرایط اقلیمی و قد و قامت مردم کشور ما تدوین نشده است و ممکن است با اندازه‌های مردم کشور ما اختلاف‌هایی داشته باشد. جدول 1 و شکل 1 داده‌های فوق را نشان می‌دهند:
جدول 1 – ابعاد آنتروپومتریک بدن انسان که هر گونه طراحی باید براساس آنها انجام گیرد.
(اندازه‌های مربوط به مردم کشور آلمان ـ ابعاد بر حسب سانتیمتر)

55555555

مبلمان ارگونومیک چیست؟
ارسال شده توسط ایران چوب
تاریخ: آذر 09, 1393
در: اطلاعات عمومی
نظر بدهید

شما ممکن است اصطلاح ارگونومیک را از گوشه و کنار شنیده باشید. در واقع، این اصطلاح به روندی رو به رشد در ادارات و محل های کار اشاره دارد. چه در سازمانی بزرگ مشغول به کار باشید یا در دفتر کار خانگی تان، مبلمان اداری ارگونومیک می تواند به افزایش بهره وری شما و کاهش درد در نقاط حساس بدن شما کمک کند.

مبلمان ارگونومیک در پاسخ به مشکلات متعدد کارمندانی شکل گرفت که ساعات طولانی را پشت میز کار خود سپری می کردند. با افزایش استفاده از کامپیوتر، ما نیز مدت زمان بیشتری را پشت میز سپری می کنیم. در حالی که ایده اصلی این است که ما می توانیم با تکنولوژی سازنده تر باشیم، ولی این شرایط همیشه یکسان نخواهد بود. اگر ما در یک محیط نا آرام مشغول به کار باشیم، ممکن است میزان کارآیی ما پایینتر از آن چیزی باشد که ما می خواهیم. ساعات طولانی پشت میز نشینی و فعالیت بدنی بسیار کم باعث خستگی و تحلیل جسمانی سریعتر ما می شود.

اصطلاح ارگونومیک به طراحی تجهیزات اشاره دارد. این طراحی در تلاش برای افزایش بهره وری و راحتی و کاهش تحلیل جسمانی و درد بوجود آمده است.

فضاهای اداری امروزه از جمله فضاهایی می باشند که یک شخص بیش از نیمی از زمان بیداری خود را در این محیط سپری می کند و به راحتی می توان به این نکته پی برد که سلامت جسمی و روانی و بهداشتی افراد چقدر وابسته به سلامت و طراحی و نحوه چیدمان این فضاهاست.

امروزه در کشور ما ایران و بخصوص شهرهای بزرگ اغلب مکان های مسکونی و واحدهای کوچک تبدیل به محیط های اداری می شود که با وجود دیوارها وستون های زیاد و پنجره های مشرف به ساختمان های مجاور مسبب محیط های کم نور یا با نورهای غیر استاندارد و همچنین اتاق های کوچک و با سقف های کوتاه می شود و این از همان دلایلی است که هر فردی که در این محیط های اداری ساعات زیادی را پشت میز خود سپری می کند با خستگی، فرسودگی و خطا و افزایش استرس مواجه می شود و باعث کاهش راندمان کاری یک شرکت می شود. بنابر این مؤثرترین راه حل برای بهبود این ضعف رعایت ارگونومی مناسب در طراحی سیستم کاری افراد است. هدف از ارگونومی آن است که از بدو طراحی محصولات تمامی نیازها و خصوصیات جسمی و روحی انسانها در نظر گرفته شود. تا با هدف به افزایش بازدهی تولید کار، به سلامت، بهداشت و راحتی افراد نیز توجه شود.

امروز، در دنیا یکی از اقدامات اولیه مدیران موفق توجه به این امر مهم است که در کشور ما کمتر به این سرمایه گذاری بها داده می شده است و امیدواریم که شاهد این باشیم که مدیران ما با توجه به این اصول که همچون یک سرمایه گذاری بر روی منابع انسانی و بهبود در عملکرد این افراد است در خلق محیط های استاندارد و پیشرفته کوشا باشند.

ارگونومی یک میز استاندارد دارای اهدافی چون بهبود بهره وری، سلامت، ایمنی و آسایش کارکنان و افزایش کارایی و بهره وری متقابل سیستم های انسان- ماشین و محیط است.

اهمیت مبلمان ارگونومیک

در طول گذشت زمان و به دلیل قرار گرفتن بدن در یک وضعیت ثابت، ممکن است احساس درد بوجود آید. یک مصدومیت معمول در کارمندان دفتری، درد کمر می باشد. یافتن یک مبلمان اداری ایده آل که به کاهش درد و جلوگیری از آن کمک کند، امری حیاتی و ضروری ست.

اگر صاحب کسب و کار هستید، باید به فکر راحتی و آسایش کارمندانتان در حین کار باشید. فراهم کردن مبلمان ارگونومیک، یکی از چندین راه حل جهت افزایش انگیزه کاری کارمندان است. و این احتمال وجود دارد که آنها در محل کار، کارآمد تر خواهند بود. در محیط های کاری امروزی ضروری ست که این امر مد نظر قرار گیرد.

فاکتورهایی که باید در نظر گرفته شود

بعد از فراهم کردن مبلمان ارگونومیک برای خود و کارمندانتان، مطمئن شوید که این مبلمان بصورت صحیح استفاده خواهد شد. از کارمندانتان بخواهید ارتفاع صندلی را طوری تنظیم کنند که پای آنها بصورت صحیح و راحت روی زمین قرار گیرد. زاویه بین پا و پشت آنها باید چیزی حدود ۱۰۰ الی ۱۱۰ درجه باشد. پشتی صندلی نیز باید راحت باشد.

علاوه بر مبلمان اداری ارگونومیک، شما می توانید چاره ای بیندیشید که کارمندان ساعات زمانی کمتری را پشت میز سپری کنند. به آنها استراحت بدهید. در خلال جلسات زمانی را به قدم زدن و استراحت اندام خود اختصاص دهید.

حال که اطلاعاتی در مورد مبلمان ارگونومیک بدست آوردید، می توانید برای خرید آن اقدام کنید. حتی اگر در خانه یک کامپیوتر خانگی داشته باشید می توانید یک صندلی ارگونومیک برای استفاده اعضای خانواده خریداری کنید.

برخی ها هنوز در حال یادگیری پاسخ به این سوال هستند که مبلمان اداری ارگونومیک چیست؟ در حالی که این مبحث در حال پیشرفت می باشد، بسیار محتمل است که این قضیه یک بخش حیاتی از مبلمان خانگی و مبلمان اداری شود.

نمونه ای از اصول ارگونومیک در طراحی میز اداری

ارتفاع میزها در کارهای نشسته باید در حدود زانو باشد، برای مشاغلی نظیر ماشین نویسی، جواهرسازی و کارهایی که نیازمند فعالیت جسمانی زیاد است توصیه می شود ارتفاع میز برای بانوان ۶۰ سانتیمتر و برای آقایان ۶۸ سانتیمتر باشد. برای کارهای اداری که پشت کامپیوتر انجام می شود و در صورتیکه ارتفاع صندلی قابل تغییر باشد این ارتفاع می تواند بین ۷۴ تا ۷۸ متغیر باشد که معمولاً با استاندارد ۷۵ سانتیمتر در تولیدهای انبوه ساخته می شود. در میزهای اداری و دفاتر، پاها باید جای کافی برای حرکت داشته باشند. به همین دلیل وجود کشو بالای زانوها توصیه نمی شود.

Ergonomic Office Furniture_2
55555555555
صندلی ارگونومیک چیست؟

در طول نشستن بر روی صندلی اداری ، تأثیر زیادی بر ساختارهای ستون فقرات ایجاد می شود. نشستن بر روی یک صندلی نامناسب می تواند به طور مرتب باعث ایجاد مشکلات بدنی و سایر مشکلات سلامتی می شود و کیفیت زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

انتخاب صندلی ارگونومیک مناسب برای نیازهای شما برای حفظ سلامتی مهم است، اما چه چیزی باعث می شود صندلی ارگونومیک باشد؟ به دنبال این ویژگی ها باشید و خواهید دید که یک صندلی ارگونومیک با کیفیت پیدا کرده اید.

ویژگی های صندلی ارگونومیک

برخی از مهمترین بخش های صندلی ارگونومیک عبارتند از ارتفاع، بالشتک، پشتیبانی کمری و تنظیمات دسته ها.

ارتفاع: صندلی ارگونومی باید به اندازه کافی بلند باشد تا بتوانید راحت بنشینید. به عنوان یک قاعده کلی، ارتفاع صندلی مناسب تقریبا یک چهارم از ارتفاع بدن شما است. با این حال، نسبت لگن به پا می تواند به طور گسترده ای متفاوت باشد.
دسته ها: دسته ها از بدن شما پشتیبانی می کنند و باید هر دو قابل تنظیم و آسان برای مانور دادن باشند.
پشتی کمری: پشت صندلی ارگونومیک واقعی باید از بالا و پایین به راحتی از کمر شما پشتیبانی کند. پشتی صندلی ایده آل ارگونومیک به صورت عمودی و در هر دو جهت عقب و جلو قابل تنظیم است.
صندلی (جای نشستن): عرض و عمق صندلی ارگونومیک مهم هستند. هر صندلی باید عرض و عمق کافی داشته باشد تا کاملا کاربر را پشتیبانی کند.

ابتدا نیازهای خود را بررسی کنید

در نظر بگیرید که چقدر بر روی صندلی اداری خود کار خواهید کرد. آیا شما بیشتر در حال تایپ کردن، تلفن زدن یا انجام کارهای دیگر هستید؟ همان صندلی با هر نوع بدن و هر فعالیت مرتبط با کار مناسب نیست. قیمت خود را در نظر بگیرید و به فروشگاه های مبلمان اداری بروید و صندلی ها را امتحان کنید تا بتوانید با توجه به نیاز بدن و نیاز های کاری خود، صندلی اداری مناسب را پیدا کنید.

صندلی اداری ارگونومیک از کجا بخریم؟

شرکت بینو BAYNO یک فروشنده مبلمان اداری، تجاری و خانگی است. می توانید در سایت ما انواع صندلی اداری را مشاهده و اقدام به خرید کنید. برای مشاهده محصولات بینو bayno و اطلاع از قیمت مبلمان اداری ،مشاوره و بررسی های لازم با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

۴۷۶۲۳۰۰۸-۴۴۰۵۷۴۴۵-۴۴۰۵۷۴۶۹

555555555555
احتمالا واژه‌ی اِرگونومی را بارها به ویژه در محیط کار شنیده‌اید و در اغلب مواقع صحبت از این بوده که اِرگونومیِ درستی در محیط وجود ندارد. شاید دقیقا ندانید ارگونومی چیست، اما برداشت عمومی این است که ارگونومی باعث بهبود شرایط کار می‌شود. واقعیت این است که تعریف ارگونومی که در برخی واژه‌نامه‌ها «علم تلفیق کار و شرایط کار با ویژگی‌ها و نیازهای انسانی» معنی شده است، ساده نیست. اما شاید مهم‌تر از تعریف اِرگونومی، دانستن این باشد که ارگونومی ضمن کاهشِ آسیب‌های شغلی و هزینه‌های خدمات درمانی، کاربردی فراتر از محیط کار دارد، بهره‌وری و کیفیت محصول یا خدمات را افزایش می‌دهد و حتی بر زندگی شخصی‌ و سلامتی هم تاثیر می گذارد.

کارشناسِ ارگونومی، کریس آدامز (Chris Adams) معتقد است که ارگونومی همه‌ جا وجود دارد! درست نیست که بگوییم جایی ارگونومیک است یا نه؛ مسئله ارگونومیِ خوب یا ارگونومیِ بد است. بنابراین آگهی‌هایی که از ابزارهای خارق‌العاده‌ی ارگونومیک حرف می‌زنند، قطعا دروغ نمی‌گویند فقط مشخص نمی‌کنند منظورشان ارگونومیِ خوب است یا ارگونومی بد!
ارگونومی نه تنها برای کسب‌وکار بلکه برای کارکنان‌تان و برای سلامتی‌ خودتان هم مفید است. کریس آدامز می‌گوید:

«من طی یک سیر طبیعی ارگونومیست (کارشناس ارگونومی) شدم و نه به واسطه‌ی تحصیلات و انتخاب‌های شغلی. از همان سال‌های جوانی متوجه مزیت‌ انجام کارها به روش درست و تلاش برای بهتر کردن کارها از همان ابتدا شدم. بعدها فهمیدم دیگران هم چنین کاری را انجام می‌دهند و این کار یک اسم باکلاس هم دارد؛ ارگونومی.»

مزیت‌های ارگونومی

روشن است که ارگونومی در صورتی برای ما منفعت دارد که درست و مناسب باشد. بنابراین وقتی از مزیت‌های ارگونومی صحبت می‌کنیم، منظورمان ارگونومی خوب است. ارگونومی باعث کاهش هزینه‌ها، افزایش بهره‌وری، کیفیت، مشارکت کارکنان و فرهنگ ایمنی در کار می‌شود، همچنین در میزان دقت، سلامتی و زندگی شما مؤثر است.
یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ارگونومی بهبود و افزایش کیفیت ارتباطات است. اگر بدون نیاز به آموزش، بدانید چطور باید کاری را انجام بدهید می‌توانید با تکیه بر حس درونی‌تان، کارها را سریعتر انجام بدهید. فراموش نکنید که مطالعه‌ی راهنما برای هیچ کس خوشایند نیست!
کاربر خوشحال از ارگونومی خوب

هدف ارگونومی افزایش بهره‌وری است. برای افزایش بهره‌وری باید وظایف و رویه‌ي انجام کارها به طور شهودی قابل فهم و در نتیجه انجام آنها آسان باشد. ارتباطات شفاف بین کاربر و آنچه کاربر از آن استفاده می‌کند، دقت را افزایش می‌دهد و این به معنای انجام کارآمد‌تر وظایف است.
در اینجا منظور از ارتباطات، صحبت کردن یا هرگونه کاربرد کلمات نیست؛ منظور آگاهی از چگونگی استفاده از یک محصول، سازه یا ابزار با توجه به ماهیت فیزیکی و شکل و فرم آن است. مثلا وقتی می‌خواهید با چکش کار کنید، آن را از کدام سرش در دست می‌گیرید؟ اگر بدون نیاز به خواندن راهنما یا توضیحات دیگران بتوانید به درستی از ابزارها استفاده کنید، یعنی ابزارها ارتباط ارگونومیک درستی دارند.
یک ارگونومی بد هم می‌تواند راهنمایی برای ایجاد یک ارگونومی خوب باشد. در بیشتر مواقع حس درونی‌تان به شما می‌گوید یک جای کار می‌لنگد زیرا چیدمان و طراحی موجود با آنچه که انتظار دارید و به نظرتان درست است، همخوانی ندارد. هر چه محصول پیچیده‌تر باشد، برای اطمینان از خلق ارتباطات درست به کار بیشتری نیاز است. اگر برای تغییر تنظیمات دستگاه پخش‌تان به زحمت افتادید، بدانید که با ارگونومی بدی طرف هستید.
ارگونومی چیست؟

اکنون که اهمیت ارگونومی را می‌دانید، برای فهم تعریف آن آماده‌تر هستید.
ارگونومی یا ارگونومیک، عبارتی است که نخستین بار توسط کارشناسان حوزه ی سلامت و خبرگان بازاریابی معرفی شد. این عبارت برای برخی یک معنی مشخص دارد و برای برخی دیگر شامل هر چیزی زیر آسمان خداست. با وجود چنین تفاوت نظر گسترده‌ای، احتمالا یک علامت سؤال بزرگ در ذهن‌تان شکل گرفته است: ارگونومی دقیقا چیست؟
ارگونومی از دو واژه‌ی یویانی « ergon» به معنی کار، و « nomoi» به معنی قوانین طبیعی تشکیل شده و به معنی دانش شناخت کار و رابطه‌ی افراد با آن کار است. انجمن بین‌المللی ارگونومی یک تعریف فنی مطرح کرده است: ارگونومی علم کشف و فهم تراکنش میان انسان و دیگر عناصر یک سیستم، و ارائه‌ی نظریه، داده‌ها، اصول و روش‌هایی برای یک طراحی کارآمد به منظور بهینه‌سازی سلامت انسان و عملکرد کلی سیستم است. هرچند که شاید بهترین تعریف موجود، این نباشد.
ارگونومی چیست

به بیان خودمانی، می‌توانیم بگوییم که ارگونومی علم راحت کردن کارهاست! در عین حال همه چیز را کارآمد می‌کند. اگر خوب فکر کنید به این نتیجه می‌رسید که هرچه کارها راحت‌تر انجام شوند در واقع بهره‌وری بیشتر می‌شود. پس ارگونومی یعنی ایجاد راحتی و بهره‌وری بیشتر.
در ساده‌ترین تعریف، علم مطالعه‌ی کار را ارگونومی می‌نامند. پس ارگونومیست‌ها (کارشناسان ارگونومی و ایجاد طراحی‌های ارگونومیک) کار (شغل یا وظیفه‌ای خاص)، چگونگی انجام آن و چگونگی انجام بهتر آن را مطالعه و بررسی می‌کنند. آنچه ارگونومی را ارزشمند می‌کند تلاش برای انجام بهتر کارهاست و اینجاست که راحت‌تر و کارآمدتر کردن کارها مطرح می‌شود.
ارگونومی اغلب در مورد محصولات به کار برده می‌شود اما در طراحی خدمات و فرآیندها هم به همان اندازه سودمند است. ارگونومی پیچیدگی‌های زیادی دارد اما سوال هایی از این قبیل که «چطور باید از محصول یا خدمت استفاده کنم؟ آیا خواسته‌ها و نیازهایم را برآورده می‌کند؟ آیا استفاده از آن برایم خوشایند خواهد بود؟» بیش از همه ذهن کاربر را درگیر می‌کند. ارگونومی مشخص می‌کند که چگونه از چیزی استفاده کنیم، چگونه نیازهای‌مان را تامین می‌کند و مهم‌تر از همه آیا از آن خوشمان می‌آید و راحتی و بهره‌وری به ارمغان می‌آورد یا نه.
منظور از راحتی چیست؟

راحت

منظور از راحتی فقط طراحی یک دستگیره‌ی نرم و خوش‌دست نیست. راحتی از مهم‌ترین ابعاد اثربخشی یک طراحی است. راحتی و سهولت ارتباط انسان و ماشین و نیز رویکرد ذهنی نسبت به محصول یا خدمت، مسئله‌ی اساسی در یک طراحی ارگونومیک است. معمولا ارتباط انسان و ماشین زودتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
راحتی فیزیکی در استفاده از یک قطعه، احساس خوشایندی به کاربر می‌دهد. اگر از کار کردن با چیزی خوش‌تان نیاید، قطعا به آن دست نمی‌زنید و در نتیجه آن را به ابزاری بی‌مصرف تبدیل می‌کنید. چگونگی کاربرد یک محصول مهمترین معیار سنجش کیفیت طراحی آن است. وظیفه‌ی طراح یافتن راه‌های خلاقانه برای ارتقاء کاربردپذیری محصول است. طرز استفاده‌ی راحت و شهودی، موفقیت محصول را در بازار تضمین می‌کند. استفاده‌ی فیزیکی راحت و آسان، کاربردپذیری را افزایش می‌دهد.
رویکرد ذهنی نسبت به ارتباط انسان و ماشین در بازخوردها مشخص می‌شود. برخی باورها از پیش در ذهن انسان وجود دارند مثل اینکه کیفیت باید خودش را در محصول نشان بدهد؛ احتمالا این جمله را زیاد شنیده‌اید: «داد می‌زنه که چه کیفیتی داره!» بر همین مبنا وقتی نگران سبکی و شکنندگی چیزی باشید، استفاده از آن برای‌تان راحت نخواهد بود.
ظاهر، کاربرد، دوام و احساسی که یک محصول یا خدمت منتقل می‌کند، برداشت ذهنی شما را نسبت به آنها شکل می دهد و این امکان را فراهم می آورد که کیفیت را با قیمت مقایسه کنید. ارگونومی بهتر یعنی کیفیت بالاتر، و کیفیت بالاتر یعنی حاضرید برای محصول پول خرج کنید.
منظور از بهره‌وری چیست؟

بهره وری با اینکه در قالب‌های گوناگونی تعریف می‌شود اما به زبان ساده، به معنی آسان‌تر کردن کارهاست. کاهش توان و نیروی لازم برای انجام کارها یعنی بهره‌وری فیزیکی بیشتر، کاهش مراحل انجام یک کار یعنی افزایش سرعت (همان بهره‌وری) انجام کار، کاهش ابزار و قطعات لازم یعنی بهره‌وری، کاهش میزان آموزش مورد نیاز یعنی طرز کار شهودی و افزایش تعداد واجدین شرایط برای انجام کار و این همان بهره‌وری است.
آثار بهره‌وری در همه‌ جا دیده می‌شود. اگر انجام کاری آسان باشد، احتمال اینکه بخواهید آن را امتحان کنید بیشتر است، استفاده‌ی بیشتر یعنی کاربرد بیشتر و کاربرد، معیار اصلی سنجش کیفیت طراحی است. وقتی کاری را زیاد تکرار کنید، احتمال اینکه از آن خوش‌تان بیاید بیشتر می‌شود و وقتی از انجام کاری خوش‌تان بیاید، آن کار برای‌تان راحت‌تر می‌شود!
بعد از این معرفی مفصل، بار دیگری که عبارت ارگونومی را شنیدید می‌دانید چه اهمیتی برای شما دارد. امیدوارم از دانستن این موضوع احساس «راحتی» بکنید!
حتما بخوانید: ۱۵ عادتی که بهره‌وری شما را خیلی بالا می‌برد
توصیه‌های ارگونومیک برای یک زندگی سالم

ارگونومی تأثیرات مثبت شگرفی در زندگی شخصی دارد. اگر شغل‌تان دشوار است، از آسیب‌های تکرارشونده رنج می‌برید و یا اینکه تنها به دنبال زندگی بهتر و سالم‌تری هستید، توصیه‌های زیر به شما کمک خواهند کرد.
۱. ورزش

هفته‌ای ۳ بار به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ورزش کنید. سلامتی عمومی در ارگونومی تأثیر چشمگیری دارد. هر چه سالم‌تر و قوی‌تر باشید، با بهره‌وری بیشتری عمل می‌کنید. همچنین آسیب‌های تکرارشونده‌ درمان می‌شوند. فراموش نکنید که پیش از ورزش درباره‌ی آسیب‌های احتمالی آن تحقیق و از ورزش‌های آسیب‌رسان اجتناب کنید.
۲. حرکات کششی

کشش

کشش بدن که یکی از ساده‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای حفظ سلامتی‌تان انجام بدهید، اثرات شگفت‌انگیزی بر سلامتی دارد. انجام حرکات کششی حتی به مدت کوتاه (حتی به اندازه ۲ دقیقه) اثرگذار است، البته بهتر است مدت زمان بیشتری را صرف آن کنید. حرکات کششی جریان خون را تقویت می‌کند و باعث کاهش خستگی می‌شود، به بدن نیرو می‌دهد و اضطراب را کم می‌کند. دست‌کم ۱ بار در هر ساعت بدن‌تان را کش و قوس دهید!
۳. نوشیدن آب

درباره‌ی اینکه چقدر آب بنوشید، حرف بسیار است اما ۸ لیوان در روز قاعده‌ی پذیرفته شده‌ای است. تأثیر نوشیدن آب بر درمان آسیب‌دیدگی ‌و خستگی معمولا مورد غفلت واقع شده است اما کمبود آب برای بدن مضر است و روحیه‌تان را خراب می‌کند. اگر به اندازه‌ی کافی آب بنوشید خواهید دید که احساس سرزندگی کرده و بهتر کار می‌کنید.
۴. ارزیابی محیط کار برای تغییرات ارگونومیک

کارتان و روش انجام آن را بررسی کنید و راه‌هایی برای بهبود آن پیدا کنید. می‌توانید با تحلیل وظایف و تقسیم آنها به گام‌های مختلف، فضاهایی را که امکان بهبود دارند، شناسایی کنید.
۵. ارزیابی ابزار کار

ابزارهای ارگونومیک به شکل‌های گوناگونی در اطراف‌تان وجود دارند. مداد، صندلی یا یک بیلچه‌ی باغبانی، هر یک ممکن است به صورت ارگونومیک ساخته شده باشند؛ آنها را پیدا و استفاده کنید.
۶. ارزیابی عادت‌ و برنامه‌ی خواب‌تان

بدون خواب کافی نمی‌توانید درست کار کنید. کمبود خواب به طور چشمگیری بر توانایی‌های فیزیکی، چابکی ذهنی و قضاوت‌تان اثر می‌گذارد.
حتما بخوانید: نحوه درست نشستن پشت کامپیوتر
۷. کاهش اضطراب

اضطراب

به بیانی، هدف ارگونومی کاهش اضطراب است. به طور کلی ارگونومی اضطراب مداوم ناشی از انجام وظیفه را کاهش می‌دهد اما اضطراب بیرونی (جسمی یا ذهنی) بر چگونگی انجام آن وظیفه و همچنین بر سلامتی و حالات روحی‌تان اثر می‌گذارد. برای اینکه بهترین نتیجه را از ارگونومی بگیرید، تا جایی که ممکن است اضطراب‌تان را کاهش دهید.
۸. چکاپ پزشکی

چکاپ پزشکی منظم و مداوم باید جزو اولویت‌های شما باشد. با این کار از مشکلات و بیماری‌های احتمالی آگاه می شوید و برای درمان و جلوگیری از آنها (به کمک ارگونومی) اقدام می‌کنید.
۹. یادداشت‌برداری از دردها

با ثبت دردهای‌تان می‌توانید مواردی را که نیاز به درمان دارند شناسایی کنید زیرا عضو دردناک به شناسایی ابزار یا فضاهای مشکل‌دار کمک می‌کند؛ پس از شناسایی می‌توانید برای اصلاح اقدام کنید.
۱۰. پاداش

پاداش

بدون پاداش، احساس خوبی از تلاش‌های‌تان نخواهید داشت. درست است که سلامتی به تنهایی پاداش ارزشمندی است اما چرا خرید ابزارهای ارگونومیکِ باحال که به سلامتی بیشتر کمک می‌کنند، پاداش ما نباشد.
حتما بخوانید: چطور می‌توان آسیب‌‌های ناشی از نشستن‌ مداوم را کاهش داد؟
ارگونومی در محیط کار

شرکت‌ها و بنگاه‌های پیشرو، ارگونومی را در تمامی فرآیندهای کاری در نظر می‌گیرند. وزارت کار و صنایع آمریکا با مطالعه‌ی ۲۵۰ مورد به این نتیجه رسید که ارگونومی در کاهش هزینه‌ها، افزایش بهره‌وری، کیفیت محصول و به طور کلی تأمین اهداف شرکت‌ها مؤثر است.
محیط کار ارگونومیک قطعا بهره‌وری کارکنان را افزایش می‌دهد. اما منظور از ارگونومی در محیط کار چیزی فراتر از چیدمان صندلی‌ها و استفاده از صفحه‌کلید مناسب است. محیط کار ارگونومیک نه تنها بهره‌وری را افزایش می‌دهد بلکه آسایش بیشتری برای کارکنان فراهم و روحیه‌شان را تقویت می‌کند. در مقابل کارکنان سالم و باروحیه بهتر کار می‌کنند. این چرخه‌ی به هم پیوسته‌ی پیشرفت و هم‌افزایی، مشخصه‌ی اصلی ارگونومی خوب و اثرگذار است.
بسیاری از عناصر ارگونومیک که تأثیر مستقیم بر بهره‌وری، راحتی و روحیه‌ی کارکنان دارند، به آسانی و با هزینه‌ای اندک قابل تنظیم و پیاده‌سازی هستند. در ادامه با این عناصر آشنا می‌شوید.
علاقه‌مندی

علاقه به کار

گفتیم که ارگونومی به بیانی ایجاد هم‌خوانی بین کار و کارگرست. این تناسب با استفاده از ابزارهای تخصصی و سیستم‌های کارآمد ایجاد می‌شود اما مهمترین عامل بهره‌وری علاقه‌مندی است؛ یعنی کارگر (کارمند یا…) از نظر ذهنی پذیرای کار (شغل، وظیفه و…) مورد نظر باشد.
شما در چه کاری مهارت دارید؟ انجام چه کاری را دوست دارید؟ در انجام کدام یک از کارهای موردعلاقه‌تان مهارت دارید؟ این، همان کاری است که با بیشترین بهره‌وری انجام می‌دهید. ایجاد هماهنگی بین علاقه‌مندی‌های افراد با وظایف کاری‌شان تأثیر شگرفی بر روحیه و بهره‌وری آنها دارد. این مفهوم توجه روزافزونی را در مدیریت، ارگونومی و مهندسی جلب می‌کند؛ شرکت‌ها به جای استخدام فردی با مدرک و مهارت بالا به دنبال افرادی هستند که از عهده‌ی کار بر بیایند و علاقه‌مند به انجام آن باشند. آموزش چنین فردی ساده‌تر، احتمال همکاری‌اش در درازمدت بیشتر و کارش از همان آغاز سازنده‌تر است.
میزان مهارت

مهارت

میزان مهارت افراد باید با انتظارات شغلی آنها متناسب باشد. انتظار بیش از اندازه از فرد میزان خطا و اضطراب را افزایش می‌دهد و آرامش آنها را بر هم می‌زند. در مقابل کم‌کاری و عدم استفاده‌ی بهینه از کارکنان بهره‌وری را کاهش می‌دهد.
تخصیص وظایف به افراد تنها بر اساس مهارت آنها روش کارآمدی نیست. در تخصیص وظایف، هم مهارت و هم علاقه‌مندی فرد باید در نظر گرفته شود. البته گاهی لازم است کاری انجام شود در حالی که هیچکس تمایلی به انجام آن ندارد؛ در چنین مواقعی فردی که توسط مدیران انتخاب می‌شود باید شرایط را بپذیرد و کاری را که به او محول شده انجام دهد. اما برای آسایش عمومی و حفظ روحیه‌ی افراد، چنین رویه‌ای باید به طور محدود و در زمان مشخص انجام شود تا کارکنان بدانند این روند همیشگی نیست و با پایان این وظیفه‌ی خاص روزهای خوش در انتظارشان است.
محیط پیرامونی

محل کار

در محیط کار ارگونومیک نه تنها ارتباط انسان با محیط (هر آنچه مستقیما با آنها در تماس هستید) بلکه اثر روانشناختی محیط بر انسان نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. از میان عناصر فیزیکی محیط کار، نور، دما و مبلمان بیشترین تاثیر را بر انسان دارند. کار در دمای مناسب تاثیر ۱۰ تا ۱۵ درصدی روی بهره‌وری دارد. شدت نور، جهت آن، رنگ و منبع آن ممکن است باعث خستگی چشم شوند یا برعکس از فشار آن بکاهند.
بوهای ناخوشایند، تند یا مصنوعی ممکن است مانعی برای بهتر کار کردن باشند. یک عنصر اغلب فراموش شده در ارگونومی محیط کار، صداست که حتی ممکن است امکان کار کردن را از شما بگیرد. جنس کف و دیوارها اگرچه درجه‌ی اهمیت کمتری دارند، در القای حس مثبت یا منفی مؤثرند. به طور کلی هر چیزی که احساسات شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد، باید در نظر گرفته شود.
در کنار همه‌ی این موارد، همکاران و کسانی‌ که اتاق کارتان را با آنها شریک هستید نقش مهمی در سلامتی و آسایش شما دارند به ویژه اگر حرف و حدیث‌ها و شایعات کاری به بیرون از آبدارخانه درز کنند. تناقض‌ها و اختلافات شخصیتی می‌توانند آسایش‌تان را سلب، روحیه‌تان را خراب و بهره‌وری را نابود کنند.
حتما بخوانید: ۷ فاکتور برای طراحی یک محیط کار فوق‌العاده
مبلمان

مبلمان به ویژه در محیط کار، حلقه‌ی اتصال ابزار و لوازم با محیط است. میز کار اهمیت زیادی دارد و ارتفاع، عمق، شکل و حتی رنگ آن بر کاری که می‌کنید و احساسی که دارید، تأثیرگذار است. به عنوان یک پشت میز نشین، احتمالا از عضلات خلفی‌تان بیشترین کار را می‌کشید! صندلی مناسب و ارگونومیک عنصر اساسی در محل کار است و نقش مهمی در سلامتی و راحتی شما دارد. پس مطمئین شوید که صندلی‌تان در خدمت شماست و نه باعث زحمت‌تان!
ابزار ارگونومیک

هسته‌ی ارگونومی انتخاب ابزار درست برای کار درست و تلاش برای ایجاد تناسب بین کار و کارگر، دست‌کم از بعد فیزیکی است.
برای این کار، نخست وظایف را تحلیل کنید. با این کار ابزار ارتباطی بین انسان و ماشین، ابزار مورد نیاز و کاری که با آنها انجام می‌شود، شناسایی می‌شوند. در نتیجه‌ی این فرآیند مشخص می‌شود چه چیزهایی به انجام آسان‌تر و سریع‌تر کارها و با خستگی کمتر کمک می‌کنند.
رایانه، نمایشگر، صفحه‌کلید و ماوس رایج‌ترین ابزار کار در محیط‌های کار هستند بنابراین ارگونومیک بودن آنها و چیدمان‌شان اهمیت بیشتری دارد. همچنین سایر ابزاری که ساعات طولانی با آنها کار می‌کنید مانند تلفن باید ارگونومیک باشند. میزان تناسب این ابزار با سازوکار طبیعی بدن در استفاده‌ی کارآمد آنها مؤثر است.
حرکات (مکانیک) بدن

بدن

موضوع مکانیک یا حرکت‌های بدنی در طراحی ارگونومی محیط کار کمی پیچیده است. در هر فعالیتی برخی حرکات پیوسته تکرار می‌شوند، این حرکات باید آسان باشند و تکرار مداوم‌شان ایجاد آسیب نکند. اما مشکل اینجاست که برخی حرکات را به قدری در حین کار تکرار می‌کنید که در نهایت دچار آسیب خواهید شد و تهیه‌ی ابزار ارگونومیک فقط آسیب‌دیدگی را به تعویق می‌اندازد.
در حین کار دفتری نشستن، تایپ کردن، کار با ماوس و تلفن بیشترین زمان را به خود اختصاص می‌دهند. بدون هیچ اما و اگر و بهانه‌تراشی، باید تا جایی که امکان دارد از نشستن اجتناب کنید. نشستن طولانی‌مدت آسیب‌زاست پس دست‌کم سعی کنید وضعیت نشستن‌تان درست باشد.
قدم زدن، استراحت در حین کار و ابزارهای پشتیبان ارگونومیک، انجام کارها را امن‌تر و از سلامتی و بهره‌وری‌تان مراقب می‌کنند.
پاداش

پاداش به طور مستقیم یک عامل ارگونومیک محسوب نمی‌شود اما نقش مهمی در ارزیابی روانی از ارزش خود و کاری که انجام می‌دهید، دارد. اگر احساس کنید کارتان بی‌ارزش است یا کسی آن را ارج نمی‌دهد، روحیه‌ی کاری و بهره‌وری‌تان تحت تأثیر قرار می‌گیرد. احساسی که نسبت به خودتان دارید مهم‌ترین عامل در بهره‌وری شماست و پاداش فارغ از اینکه به چه شکلی باشد، نقش مهمی در این برداشت دارد.
آیا ارگونومی ارزش صرف هزینه را دارد؟

ارگونومیِ درست، ارزش هر ثانیه و هر ریالی را که صرف می‌کنید، دارد. شواهد علمی بسیاری در تاییدِ صرفه‌ی اقتصادیِ ایجاد و توسعه‌ی ارگونومی خوب وجود دارد. افزایش بهره‌وری کارکنان در قرن گذشته تا حد زیادی ناشی از افزایش سطح تحصیلات و نیز ارگونومی بوده است. شرکت‌ها افزایش سهم بازار محصولات جدیدشان را که محصول خلق تجربه‌ای دلپذیر برای مشتری است، مدیون ارگونومی خوب هستند. کاهش اتکا به مهارت افراد برای انجام کارها نتیجه‌ی آسان‌تر شدن وظایف و یکی از محصولات ارگونومی خوب است.
طراحی ضعیف و ناکارآمد محصول و سیستم تولید افراد را خیلی زود خسته می‌کند. ارگونومی غلط نه تنها بهره‌وری بلکه روحیه‌‌ و اشتیاق‌تان را برای کار کردن از بین می‌برد. در مقابل ابزار و روش‌های ابتکاری نو که افراد هر طور که بخواهند می‌توانند از آنها استفاده کنند و زندگی را بهتر می‌کنند، به شما حس سرخوشی می‌دهد! با وجود چنین اثر روانشناختی عمیقی، آیا هزینه‌های احتمالی منطقی به نظر نمی‌رسند؟ با چنین ابزار و روش‌هایی مشتریان را برای همیشه مال خود می‌کنید.
اگر باورش برای‌تان سخت است به آخرین باری فکر کنید که در یک رستوران سرویس بدی به شما دادند؛ حتی غذای فوق‌العاده‌اش هم باعث نمی‌شود دوباره به آنجا بروید چون تجربه‌ی ناخوشایند ناشی از محیط و افراد اثر همه‌ی نکات مثبت را از بین برده است.
رستوران

شاید بگویید این ربطی به ارگونومی ندارد اما اشتباه می‌کنید. این همه‌اش ارگونومی است! موفقیت یک سیستم یا روند به عنوان یک مجموعه، در گروِ واسط‌ ها و کانال‌های ارتباطی میان محصول و مصرف‌کننده است. رضایت مصرف‌کننده از واسط‌ ها و میزان کارایی و دقت آنها در انجام وظایف‌شان، همگی عوامل ارگونومیک هستند.
برای دستیابی به ارگونومی خوب، باید بدانید چه می‌خواهید؛ کدام رنگ‌، شکل، طرح، اندازه و… برای شما مناسب‌تر است. بهتر است پیش از پیاده‌سازی نهایی، یک طرح آزمایشی را امتحان کنید به ویژه اگر قرار است هزینه بالایی برای آن بپردازید. انتظارِ ساده‌تر شدن کارها حق طبیعی شماست و باید محقق شود. فراموش نکنید که ارگونومیِ جادویی که برای همه کس و در همه جا کارراه‌انداز باشد وجود ندارد! اگر کسی از ارگونومی فوق‌العاده‌‌اش تعریف کرد، دلیل نمی‌شود که آن ارگونومی برای شما هم مناسب باشد. ارگونومی یک چیز شخصی است؛ شما باید ویژگی‌های فیزیکی‌تان، ماهیت کارتان و عادت‌های‌تان را بشناسید و ببینید آیا همه چیز با شما و شرایط پیرامون شما همخوانی دارد یا نه.
گاهی در بعضی موارد آموزش ضروری است. این لزوما به معنای ارگونومی بد نیست فقط نشان‌دهنده پیچیدگی اجتناب‌ناپذیر برخی چیزهاست. در این مواقع باید این نکات را در نظر بگیرید:

چقدر آموزش لازم است؟
چقدر هزینه برای آموزش لازم است؟
اگر آموزش قطع شود، از سرگیری آن چقدر دشوار خواهد بود؟
آیا مزیت (های) آن به صرف این هزینه و تلاش می‌ارزد؟

اما باید بدانید که برای دستیابی به بهترین نتیجه باید هر چه زودتر اقدام کنید. ۹۵ درصد منابع تدارکاتی (لجستیک) شما باید صرف ۱۰ درصدِ آغازین چرخه‌ی زندگی پروژه شود. به عبارتی اگر از همان آغاز به شکلی کارآمد عمل کنید، بیشترین بهره را از چرخه‌ی تولید محصول یا خدمت می‌برید. در مقابل هر چه این کار را بیشتر به تأخیر بیندازید، هزینه‌ی بیشتری برای خود می‌تراشید و هنگامی که هزینه‌‌ی این کار سرسام‌آور بشود، افراد کمی تمایل به انجام اقدامات لازم خواهند داشت.

برگرفته از: ergonomics.ab

خرید اینترنتی مبل در اصفهان تولیدی مبل ایران رفاه

مبل راحتی مدل میداس

مبل میداس با نشیمن فوق العاده راحت واستاندارد طراحی مدرن ضاهری زیبا چشم نوازو مجلسی

ست مبل راحتی میداس7 نفره 1+1+2+3 میباشد

ست مبلمان شامل یک عدد مبل سه نفره دو طرف دسته و یک عدد مبل دو نفره دو طرف دسته به همراه

دو عدد مبل تک نفره دو طرف دسته عرضه میشود که با توجه به نیاز تعداد را میشود کم یا زیاد کرد

کار شده از بهترین چوب ابر و پارچه مبلی خارجی

استفاده فوم سرد و ابر 30 کیلوئی درجه یک برای کف مبل

پوشش زیر مبل متقال

پایه های مبل ساخته شده با چوب راش پاسنگی و

دارای رنگ بندی نا محدود چرم و پارچه

انتخاب رنگ پارچه ساده و گلدار به سلیقه مشتری

دارای ضمانت سه ساله کلاف چوبی یک ساله تشک کف

استفاده از چوب کبوده وصنوبر برای کلاف داخلی مبل

استفاده از چوب راش برای پاسنگی ها وقسمت های چوبی رنگ شده

انتخاب رنگ چوب به سلیقه مشتری دوام رنگ عالی پلی استر یا کیلر

توضیحات مبل راحتی میداس

مبل راحتی میداس از دسته مبلمان راحتی میباشد

مبلمان راحتی میداس با پایه های چوب راش بسیار مناسب برای همه سلیقه ها این مدل جزء جدیدترین

مدل های سایت مبل ایران رفاه بوده و ضمانت 3ساله کلاف چوبی 1 سال تشک کف نیز دارد

شما برای جذابیت بیشتر می توانید این مبل را با رنگ های متفاوت و یا ترکیب چند رنگ سفارش دهید

کف مبل راحتی میداس بصورت کف ثابت از اسفنج 30 کیلوئی 12 سانت درجه کیفیتی Aتولید میگردد

کف مبل میداس از کلاف جدا میباشد

بزرگ ترین مزیت مبلمان کف جدا نسبت به مبل های یک تکه و ساده این است که اگر اسفنج یا فنر تشک

این مبل ها از بین برود، می توان به جای تعمیر کل مبلمان فقط تشک آنها را تعمیر کرد

قیمت مبل راحتی میداس

خرید مبل راحتی میداس از نمایشگاه

خرید مبل راحتی مستقیم از کارخانه

قیمت مبل سه نفره

قیمت مبل دو نفره

قیمت مبل یک نفره

شما این مبل را بدون سود واسطه و سود نمایشگاه مستقیم از در کارخانه وبه قیمت تولیدی خرید میکنید

صرفه جوئی شما در خرید این مبل نسبت به قیمت بازار  تومان

ارسال محصولات تا درب منزل مشتری

ارسال به سراسر کشور با باربري هاي مجاز و مخصوص حمل بار مبلمان

مدت زمان اماده سازی مبل میداس 10 الی 20 روز کاری میباشد

خدمات پس از فروش مبل دارد

10 سال خدمات پس از فروش مبل؛

مشتری تا10 سال فقط با یک تماس تلفنی با مبل ایران رفاه می تواند مبل خود را برای تغییرات دلخواه،تعویض پارچه تعویض

تشک و کوسنها ویا تغییر رنگ و تعمیرات به مبل ایران رفاه ارسال نماید (هزینه ها برای مشتری های مبل ایران رفاه نسبت

به بازار پایین ترخواهد بود)

ادرس سایت گروه تولیدی مبل ایران رفاه بانک مبل

مبل ایران رفاه اصفهان مبل راحتی مدل میداس را تقدیم شما میکند

 

ماهرترین گروه تعمیرات مبلمان دراستان اصفهان

برچسب:

,خرید مبل مستقیم از تولیدی,خرید مبلمان مستقیم از تولیدی,خرید مبل راحتی از تولیدی,خرید مبل ارزان از تولیدی,خرید مبل سلطنتی از تولیدی,خرید مبل استیل از تولیدی,فروش مبل از تولیدی,فروش مبل راحتی از تولید به مصرف,فروش مبلمان راحتی از تولید به مصرف,فروش مستقیم مبل,فروش مستقیم مبل راحتی,فروش مبلمان مستقیم از کارخانه,فروش مبلمان زیر قیمت بازار,خرید مبل,خرید مبلمان,خرید مبل راحتی,خرید مبل ال,خرید مبل اینترنتی,خرید مبل بادی,خرید مبل استیل,خرید مبل انلاین,خرید مبل چستر,خرید مبل راحتی ارزان,خرید مبل تختخوابشو,خرید مبل دست دوم,فروش مبل,فروش مبلمان,فروش مبل راحتی,فروش مبل ال,فروش مبل استیل,فروش مبل چستر,فروش مبل چرم,فروش مبل تختخوابشو,فروش مبل کوچک,فروش مبل تختخوابشو ارزان,فروش مبل راحتی مستقیم از تولیدی,فروش مبل راحتی مستقیم از کارخانه,فروش مبل راحتی بدون واسطه,